جشنواره خوشنويسي هفته قرآن و عترت آذربايجان غربي در تكاب آغاز شد

مهاباد – ايرنا – جشنواره استاني خوشنويسي 'هفته قرآن و عترت' آذربايجان غربي با حضور جمعي از هنرمندان و مسئولان محلي در 2 بخش مسابقه و نمايشگاه در مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان تكاب آغاز شد.

به گزارش ايرنا، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تكاب عصر چهارشنبه در آيين افتتاحيه اين جشنواره گفت: بيش از 150 اثر از شهرستان هاي آذربايجان غربي به دبيرخانه جشنواره خوشنويسي هفته قرآن و عترت ارسال شده كه از ميان آنها 72 اثر برگزيده شده و به مرحله داوري بخش مسابقه راه يافته است.
محمود نجفي افزود: اين آثار با مضامين آيات نوراني قرآن كريم و احاديث و روايات ائمه اطهار (ع) در سه نوع خط نستعليق، شكسته نستعليق و ثلث به رشته تحرير درآمده است.
وي اظهار كرد: به نفرات اول تا سوم بخش مسابقه جشنواره خوشنويسي هفته قرآن و عترت آذربايجان غربي جوايز ارزنده نقدي اهدا مي شود.
نجفي بيان كرد: آئين اختتاميه اين جشنواره همزمان با ساير جشنواره هاي قرآن و عترت آذربايجان غربي 18 آبان ماه درشهرستان اروميه برگزار خواهد شد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي تكاب با اشاره به كمبود فضاهاي فرهنگي و هنري در اين شهرستان گفت: با توجه به حجم آثار و فعاليت هاي هنري در شهرستان تكاب و كمبود فضاهاي نمايشگاهي، ساخت نگارخانه در اين شهرستان ضروري است.
به گزارش ايرنا، نمايشگاه آثار خوشنويسي و نقاشي خط، جشنواره خوشنويسي 'هفته قرآن و عترت' آذربايجان غربي امروز با حضور فرماندار تكاب و جمعي از هنرمندان در مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان گشايش يافت .
در اين نمايشگاه آثار هنرمندان خوشنويس استان آذربايجان غربي كه به دبيرخانه جشنواره خوشنويسي هفته قرآن و عترت ارسال شده مدت يك هفته به نمايش در آمده است.
نمايشگاه آثار خط نقاشي جعفر علي سروي از هنرمندان خوشنويس شهرستان تكاب نيز در اين جشنواره برپا شده است.
شهرستان تكاب در هنر خوشنويسي از شهرهاي مطرح كشور بوده و بيش از يكصد هنرمند خوشنويس در اين شهرستان فعاليت مي كنند.
بسياري از هنرمندان برجسته عرصه خوشنويسي كشور از جمله استاد فقيد خوشنويسي كشور، مرحوم 'اباصلت صادقي' از هنرمندان شهرستان تكاب هستند.
شهرستان تكاب با 78 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذربايجان غربي واقع شده است.
مهمترين اخبار ايرناي كشور و آذربايجان غربي را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبري تلگرام اين رسانه به آدرس irnaoromiye@ دريافت كنيد.
7514/3093 **خبرنگار: امير خالق نژاد **انتشار دهنده: پيمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها