۱۲ آبان ۱۳۹۵،‏ ۱۶:۰۳
کد خبر: 82292114
۰ نفر
جهانگیری: ورزشگاه «نقش جهان» شایسته فوتبال نصف جهان است

اصفهان - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری گفت: فوتبال اصفهان در سال های اخیر به موفقیت های بزرگی در عرصه داخلی و بین المللی دست یافته است و ورزشگاه پیشرفته «نقش جهان» شایسته فوتبال این استان است.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه پس از افتتاح ورزشگاه نقش جهان در شمال اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: خوشحالیم كه این ورزشگاه پس از دو دهه انتظار، امروز به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در مدیریت اجرایی این ورزشگاه پس از تصدی دولت تدبیر و امید، تصریح كرد: چنانچه این تغییرات انجام نشده بود، مردم و فوتبال دوستان اصفهانی برای بهره برداری از این ورزشگاه باید زمان بیشتری را انتظار می كشیدند.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینكه استادیوم یك روز پس از انتخاب سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد، افزود: افتتاح این ورزشگاه پس از حدود سه دهه از قدم خوب سلطانی فر بود.
وی دلیل بهره برداری دیرهنگام از این ورزشگاه را نحوه مدیریت و شرایط نامناسب مالی در سال های گذشته بیان كرد.
مسعود سلطانی فر، بعدازظهر سه شنبه 11 آبان با 193 رای موافق نمایندگان، رای اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به دست آورد.
ورزشگاه مدرن نقش جهان اصفهان، امروز چهارشنبه 12 آبان 95 پس از حدود سه دهه فراز و فرود و انتظار بین نسلی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و در میان خوشحالی مردم و ورزشكاران افتتاح شد.
ورزشگاه نقش جهان با ظرفیت 75 هزار نفر پس از ورزشگاه آزادی تهران دومین وزرشگاه بزرگ كشور محسوب می شود، ظرفیت ورزشگاه آزادی تهران به 78هزار نفر می رسد.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر چهارشنبه وارد اصفهان شد.
وزیران ورزش و جوانان، كار و رفاه اجتماعی ، نیرو ، كشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت، اقتصاد و رئیس سازمان محیط زیست در این سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می كنند.
جهانگیری در اولین روز این سفر، ورزشگاه بزرگ نقش جهان را افتتاح كرد و به حدود سه دهه انتظار مردم و ورزشكاران نصف جهان پایان می دهد.
بهره برداری از مرحله دوم خط یك قطار شهری كلانشهر اصفهان از دیگر برنامه هایی است كه با حضور معاون اول رییس جمهوری انجام می شود.
شركت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان، دیدار با آیت الله مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله ناصری رئیس حوزه علمیه ولی عصر(عج) این استان از دیگر برنامه های معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جریان سفر به اصفهان اعلام شده است.
ت/6020/3011
خبرنگار: علیرضا حكیمیان*** نگارنده: آسیه معینی، انتشار دهنده: هادی افتخاری