انقلابی زدایی از انقلاب یكی از مهم ترین پیامدهای نفوذ است

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بحث نفوذ را بسیارگسترده، عمیق و دامنه دار عنوان كرد و گفت: انقلابی زدایی از انقلاب شكوهمند اسلامی یكی از مهم ترین پیامدهای نفوذ به شمار می‌آید.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین، علی سعیدی این مطلب را روز چهارشنبه در نخستین همایش جریان نفوذ و نظام سلطه عنوان كرد.
سعیدی اضافه كرد: یكی از موضوعاتی كه رهبری معظم انقلاب روی آن تاكید فرمودند خود موضوع انقلابی گری است كه معظم له در جمع خبرگان مرحله پنجم و در جمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در حرم حضرت امام (ره) در ۱۴ خرداد امسال خطاب به مخاطبین مختلف، روی اصطلاح انقلابی گریی تاكید كردند.
وی تصریح كرد: خطری كه امروز متوجه جامعه ماست تصرف در خود انقلاب و مفهوم انقلاب و انقلابی گری است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: امروز دشمنان نظام، روی انقلابی زدایی از مفاهیم، انقلابی زدایی از مقدسات، انقلابی زدایی از شخصیت ها و انقلابی زدایی از نهادها برنامه ریزی و تمركز كرده اند.
سعیدی اظهار كرد: قیام در راه خدا از حركت ‌های انقلابی است، ممكن است برخی در یك برهه خواستار انقلاب تكاملی و در برهه دیگر خواستار انقلاب ارتجاعی باشند.
وی تصریح كرد: استفاده از الفاظ بنیادگرا یا انقلابی‌نما برای انقلابیون، بعضاً از زبان برخی از سیاستمداران شنیده می‌شود كه مصداق انقلابی‌زدایی از انقلاب است.
وی با بیان اینكه انقلابی زدایی از مفاهیم تحریف مفاهیم و دگرگون كردن ‌آنهاست به تعبیر استاد شهید مرتضی مطهری از انقلابی گری اشاره كرد.
سعیدی ادامه داد: شهید مطهری می گوید؛ انقلابی گری به معنای تحول درونی الی الله در انسان است و اگر انسان به سمت خدا حركت كرد، انقلابی تكاملی را رفته و اگر به سمت شیطان حركت كرد انقلابی ارتجاعی را طی كرده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلابی اسلامی گفت، لازمه انقلابی گری استقامت است و تندروی، افراطی گری و بنیاد گرایی از تعبیراتی است كه برخی برای انحراف از مسیر انقلابی گری از آن استفاده می كنند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: همه باید در بهره مندی از امكانات نظام اسلامی، سهیم باشند ولی درمشاغل كلیدی و حساس نمی ‌توان از افرادی كه اعتقادی به حكومت دینی و انقلابی گری ندارند، استفاده كرد و چنین كاری تصرف در واژه اعتدال محسوب می شود.
سعیدی یادآور شد: همچنین حذف ملاك بین هنر ارزشی و غیر ارزشی از مصادیق انقلابی زدایی است و تعبیر از شیطان بزرگ به كدخدا تصرف در واژه شیطان است و نمی‌شود جای شیطان كدخدا گذاشت و یا جای سازش تعامل را قرار داد.
نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خصوصیات ممتاز و برجسته حضرت علی(ع) و مفهوم اعتدال خاطرنشان كرد: اعتدال یعنی اینكه باید در برابر دشمن مرز اصول را حفظ كنیم.
سعیدی تاكید كرد: امروز دشمنان فریاد می‌زنند كه چرا شما در سوریه حضور دارید و ما در جواب آنان می‌گوییم كه ما مدافعان حرم اهل بیت (ع) هستیم.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در زمان حاضر برخی می‌گویند آمریكا با یك موشك می‌تواند چه و چه كند؛ در حالی كه امام راحل فرموده اند؛ آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند.
سعیدی اظهار كرد: همچنین از سازش هم نمی توان به عنوان تعامل یاد كرد چون هر كدام جای خود هستند.
نخستین همایش جریان نفوذ و نظام سلطه در تالار اندیشه دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار شد.
اجتمام(3)**7029**1776
خبرنگار: فرهاد شرف پور**انتشار دهنده:لیلا خطیب زاده

سرخط اخبار جامعه