مدارس استان مركزی به دلیل وزش تندباد روز چهارشنبه تعطیل شد

اراك - ایرنا - تمامی مقاطع تحصیلی و مدارس استان مركزی روز چهارشنبه به دلیل وزش تند باد، پدیده گرد و غبار و كاهش دید افقی تعطیل شد.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی آموزش و پرورش استان مركزی، در اطلاعیه ستاد مدیریت بحران استان مركزی تمامی مدارس این استان در نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه (12 آبان ماه) تعطیل است.
وزش بادهای شدید با سرعت 60 كیلومتر در ساعت روز سه شنبه استان مركزی را در نوردید و بر اساس پیش بینی اداره كل هواشناسی استان وزش تند باد روز چهارشنبه با سرعت بیش از 70 كیلومتر در ساعت استمرار خواهد داشت.
به دلیل وجود كانون های گرد و غبار محلی در تالاب كویری میقان اراك پیش بینی افزایش غلظت ریزگردها در هوای این كلانشهر و كاهش دیدافقی نیز در روز چهارشنبه وجود دارد.
روابط عمومی بهزیستی استان مركزی نیز شامگاه سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام كرد: تمامی مهدهای كودك و مراكز توانبحشی استان مركزی نیز در روز چهارشنبه به دلیل وزش تند باد و احتمال خطرات ناشی از آن تعطیل است.
به گزارش ایرنا، ستاد مدیریت بحران استان مركزی در اطلاعیه خود اعلام كرده است: با توجه به نقشه های پیشیابی هوا و پیش بینی وزش تند باد ، مسافرت های درون شهری و برون شهری غیراضطراری و حضور در فضاهای باز، تفریحی ، مناطق مرتفع و استفاده از دوچرخه و موتور سیكلت باید فردا به حداقل ممكن برسد و در صورت امكان از برنامه همشهریان حذف شود.
بنا به اعلام شورای اطلاع رسانی استانداری استان مركزی تمامی ادارات و نهادهای دولتی و دانشگاه های استان فردا چهارشنبه باز است.
227 هزار دانش آموز در 2269 مركز آموزشی در استان مركزی به تحصیل اشتغال دارند.
1955/6013/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشارد دهنده: مژگان حیدری*