وزير راه: سهم ايران از صنعت بانكرينگ افزايش مي يابد

بندرعباس- ايرنا- وزير راه و شهرسازي گفت: تردد ساليانه بيش از 50 هزار كشتي از تنگه هرمز بازار خيلي خوبي را براي ارائه سوخت و خدمات سوخت ايجاد مي‌كند كه ما بايد از اين ظرفيت براي افزايش سهم ايران از صنعت بانكرينگ استفاده كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، عباس آخوندي عصر سه شنبه در پايان سيزدهمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه تامين سوخت يا بانكرينگ چيزي حدود 20 درصد بازار را در همين مدت كوتاه پس از لغو تحريم‌ها به دست آورده‌ايم كه بايد از ظرفيت هاي موجود براي افزايش سهم ايران از اين صنعت استفاده شود.
وي ادامه داد: در حوزه حمل ونقل دريايي با توجه به بازگشت 17 لاينر به بندر شهيد رجايي، حمل ونقل دريايي رشد بسيار خوبي داشته است.
آخوندي تصريح كرد: گزارش هاي خوبي در خصوص وضعيت توسعه صادرات و رشد قابل توجه صادرات در استان هرمزگان نسبت به سال گذشته ارايه شده كه بسيار اميدوار كننده است.
وزير راه و شهرسازي با اشاره به مذاكراتي با مقامات استان هرمزگان در ستاد اقتصاد مقاومتي در خصوص حوزه گردشگري گفت: ما گفتگوهاي خوبي در خصوص ايجاد زمينه توسعه امكانات گردشگري داشتيم و بر همين اساس خواستار تشكيل كارگروه ويژه توسعه گردشگري در استان هرمزگان شدم.
آخوندي با اعلام اينكه زيرساخت حمل ونقل مسافري دريايي در استان هرمزگان فراهم است ، بيان داشت: هم از جهت ايجاد ترمينال‌هاي دريايي و هم نوسازي ناوگان دريايي مسافري با ظرفيت كم، كارهاي مهمي انجام شده با اين حال لازم است ناوگان حمل ونقلي سنگين نيز تجهيز شود.
وي همچنين به پيشنهادش براي تشكيل كارگروه توسعه صادرات اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه هرمزگان يك استان ساحلي است و دروازه صادرات و واردات ايران است بايد تلاش كنيم كه به راه‌حلي برسيم كه در نهايت بتوانيم كل صادرات ملي ايران را از طريق اين استان افزايش دهيم.
عضو كابينه دولت يازدهم در خصوص آخرين وضعيت خريد هواپيما در كشور نيز ابراز داشت:مذاكرات ما براي خريد هواپيما با هر دو كمپاني ايرباس و بوئينگ در حال انجام است و نمايندگان شركت‌ها در تهران هستند و اميدواريم به زودي با نهايي شدن مذاكرات نتيجه را به مردم اعلام كنيم.
7198/6048 * شبس * 1574 * خبرنگار: فاطمه حسيني * انتشاردهنده: محسن تهوري