ابوطالبی: دولت، رای اعتماد به هر سه وزیر را نماد اعتماد به رئیس جمهور می داند

تهران - ایرنا - معاون سیاسی دفتر رییس جمهور پس از رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری گفت: دولت این حسن نظر مجلس و رای اعتماد به هر سه وزیر را ارج می نهد و آن را نماد اعتماد به رییس جمهور و دولت می داند.

به گزارش ایرنا، ‌حمید ابوطالبی در یاداشتی در صفحه توئیتر خود نوشت: اكنون و پس از موفقیت های بی نظیر در سیاست خارجی و اقتصاد كلان، ضرورت پرداختن به امر ملی فرهنگ احساس می شود و این منحصر به ترمیم كابینه نبوده است؛ لذا است كه امروز، دولت، همه را به فرهنگ خواند؛ به اخلاق مداری؛ به دینداری؛ به اصالت ها و هویت ها؛ به آرامش در جامعه؛ به حسن رفتار و كلام؛ و مردم سالاری.
وی افزود: دولت، امروز ندای مظلومیت فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی؛ بحران در ساختارهای كلان حوزه فرهنگ؛ پراكندگی مسئولیت و مراكز تصمیم گیری در امر فرهنگ را سر می دهد.
ابوطالبی نوشت: دولت نسبت به نگرانی های اجتماعی؛ رشد آسیب های فراوان جامعه؛ بحران در امر اخلاق و آینده فرهنگ و اجتماع؛ غلبه احساس بر عقلانیت درجامعه و هشدارمی دهد.
ابوطالی تاكید كرد: دولت كه مسئول مبارزه با فساد است، اقتدار فرهنگی و روی آوری به فرهنگ را برای عبور از بحران های اجتماعی، مبارزه بافساد و نجات اقتصادملی اصل می داند؛ براین مبنا بود كه امروز در مجلس و تعامل با نمایندگان عزیز، احساسی عمیق برای تفاهم دولت وملت پدیدآمد و محبت، مهربانی، دوستی و همزبانی موج می زد.
وی افزود:‌ امروز در مجلس تفاوتی اساسی وجود داشت، یعنی پرداختن اكثر نمایندگان به برنامه ها به جای شخصیت ها و رای آوری همه وزرای فرهنگی، نماد این تفاوت است.
ابوطالبی نوشت: امروز كنش های حكمت آمیز هیئت رییسه محترم، بویژه برادر گرامی دكتر لاریجانی، نماد نزدیكی دولت و ملت بود؛نماینده عزیزی هم خانه ملت را خانه دولت خواند.
وی افزود: دولت این حسن نظر مجلس و رای اعتماد به هرسه وزیر را ارج می نهد؛ آن را نماد اعتماد به رییس جمهور و دولت می داند و نخستین تجربه مشترك موفق با مجلس جدید.
سیام **6084**1449**تنظیم كننده: امیر خان زاده*انتشاردهنده: امیر كاردان راد