150 اثر به دبيرخانه جشنواره خوشنويسي هفته قرآن و عترت آذربايجان غربي ارسال شد

مهاباد- ايرنا- رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان تكاب گفت: بيش از 150 اثر به دبيرخانه جشنواره استاني خوشنويسي هفته قرآن و عترت استان آذربايجان غربي ارسال شده است.

محمود نجفي روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: بيشتر آثار ارسال شده مربوط به هنرمندان خوشنويس شهرستان هاي تكاب، اروميه، مياندوآب، شاهين دژ و ماكو است.
وي اظهار كرد: جشنواره استاني خوشنويسي هفته قرآن و عترت آذربايجان غربي از 12 تا 18 آبان ماه در دو بخش مسابقه و نمايشگاه در شهرستان تكاب برگزار مي شود.
نجفي بيان كرد: آثار ارائه شده به دبيرخانه اين جشنواره شامل آيات نوراني قرآن كريم ،احاديث و رواياتي از حضرت رسول اكرم (ص) و ائمه اطهار (ع) است كه در سه نوع خط نستعليق ، شكسته نستعليق و ثلث به رشته تحرير در آمده است.
وي ادامه داد: اين آثار از روز افتتاحيه جشنواره، داوري خواهد شد و به نفرات اول تا سوم هر بخش جوايز ارزنده نقدي اهدا مي شود.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: آئين اختتاميه جشنواره استاني خوشنويسي هفته قرآن و عترت آذربايجان غربي همزمان با ساير رشته ها 18 آبان ماه در شهرستان اروميه برگزار خواهد شد.
نجفي افزود: نمايشگاه خوشنويسي از آثار ارائه شده به دبيرخانه جشنواره در مدت يك هفته در مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان تكاب برپا مي شود.
به گزارش ايرنا، شهرستان تكاب يكي از شهرهاي مطرح كشور در عرصه هنر خوشنويسي است و تعدادي از اساتيد برجسته خوشنويسي كشور از هنرمندان اين شهرستان هستند.
شهرستان تكاب با 78 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذربايجان غربي واقع شده است.
مهمترين اخبار ايرناي كشور و آذربايجان غربي را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبري تلگرام اين رسانه به آدرس irnaoromiye@ دريافت كنيد.
7514/3093**خبرنگار: امير خالق نژاد **انتشار دهنده: پيمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها