نماینده تهران:تا كی می خواهیم به نیروهای وفادار تهمت بزنیم

تهران-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تاكید بر لزوم پرهیز از دامن زدن به فضای دو قطبی در كشور گفت: تا كی می خواهیم به نیروهای وفادار انقلاب كه هستی خود را در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذاشته اند، تهمت بزنیم؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،حجت السلام و المسلمین مهدی شیخ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر روز سه شنبه در موافقت با فخرالدین آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهارداشت:امیدوارم كه خداوند منان بر توفیقات رهبر معظم انقلاب بیافزایند تا این امت تلاطم زده را با آرامش به سرمنزل هدایت برسانند.
وی همچنین اظهارداشت:همكاران عزیز من خودم را آماده كرده بودم برای بیان موافقت از برنامه های وزیر پیشنهادی اما این سوال مطرح است كه تا كی می خواهیم این روند را ادامه دهیم.
وی تصریح كرد: فردی وارد عالم سیاست شد، سال ها نیروها را به جان هم انداخت ،با پشت پا زدن به اخلاق، تخصص و نظارت مجلس بر دولت، آقایان «این تذهبون »، به كجا می رویم، این فرد مجددا خواست وارد صحنه سیاسی كشور شود رهبرمعظم انقلاب هوشیارانه تذكر دادند دوباره نباید جامعه به فضای دو قطبی برگردد، چرا می خواهید فضا را دو قطبی كنید.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس دهم خاطرنشان كرد: سخنرانان امروز موافق و مخالف چه كسانی بودند؟ آقای سروش كه به عنوان موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش صحبت كرد، جانباز است عمرش را در جبهه ها سپری كرده است.
شیخ ادامه داد: آقای داود محمدی همین طور، آنها رزمنده و جانباز هستند، غلامرضا جعفرزاده جانباز ویلچری است، آیا ما كافریم، ضد ولایتیم؟ این چه ادبیاتی است چه ضد اخلاقی گری است تا كی می خواهیم این روش را ادامه دهیم.
وی همچنین گفت: آیا این ادامه راه شهداست آیا این نفاق نیست آیا این شقاق در نیروهای انقلاب نیست، این چه روشی است؟ با تهمت زدن به نیروهای وفادار انقلاب و كسانی كه هستی خود را در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی گذاشته اند تهمت نفاق و جاسوسی و غیره بزنیم آیا این درست است آیا این روش پسندیده ای است با منش ما سازگار است آیا این اخلاق است آیا سیاستمداری سازگار است.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه كرد:ما می خواهیم به كجا برویم، قرار بود به اخلاق رای بدهیم. انقلاب ما انقلاب انسانیت و ارزش ها بود، انقلاب ما انقلاب اخلاق بود، آیا این اخلاق و ارزش و انسانیت است؟ این كجای شعارهای انقلاب ما است، این كجای راه ما است؟ كجای تعهد ما به شهیدان است؟ این با قرآن سازگار است؟ چرا تفرقه و اختلاف را دامن بزنیم.
شیخ تصریح كرد:اگر زمانی دشمن در ما نفوذی كرد تفرقه ای انداخت وظیفه ما چیست این است كه شعله را روشن كنیم و آتش در آن بدمیم این وظیفه ما است یا خاموش كردن آتش و فتنه است، حركت دوستان عزیز به كدام شبیه است، آیا دمیدن آتش در فتنه ای كه دشمن ایجاد كرد، نیست؟زنده نگه داشتن اختلافات و نفاق كه افرادی به دور از اخلاق ایجاد كردند نیست؟
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: من در پیشگاه خداوند شهادت می دهم اگر لحظه ای احساس كنم هر وزیر و هر فردی می خواهد مقابل جریان مقدس انقلاب بایستد اولین نفر خودم هستم عمرم را در این راه گذاشتم و خواهم گذاشت.
شیخ تاكید كرد: تا كی می خواهید هر كس كه تزویرش بیشتر و ادعایش بیشتر است ،خودش را انقلابی نشان دهد و دیگرانی كه خضوع و خشوعی دارند آنها ضد انقلاب هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد:اگر ملاك سوابق است و اگر ملاك حال فعلی است این چه بحثی است تا كی می خواهیم این راه را ادامه دهیم.
شیخ با بیان این كه از همكارانم بابت این كه از حالت احساسی به من دست داد عذرخواهی می كنم،گفت: ولی این عقده ای بود كه در دل من جمع شده بود باید سیاستی اخلاق مدارانه و انسان مدارانه در پیش بگیریم.
سیام**2021**1336 خبرنگار:داود مرادپور** انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

سرخط اخبار سیاست