رزمايش ' مدافعان حرم ' روزهاي  13 و 14 آبان در اصفهان برگزار مي شود

اصفهان – ايرنا – فرمانده ناحيه بسيج امام صادق (ع) اصفهان از برگزاري رزمايش 'مدافعان حرم' در روزهاي پنجشنبه و جمعه هفته جاري ( 13 و 14 آبان ) در منطقه عمومي علويجه اصفهان خبر داد.

به گزارش ايرنا، سرهنگ پاسدار علي مقوا ساز روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اين رزمايش با حضور نواحي مقاومت بسيج استان برگزار مي شود و ناحيه مقاومت بسيج امام صادق (ع) اصفهان نيز با 10 گردان بيت المقدس در كنار ساير نواحي در اين رزمايش حضور خواهد يافت.
فرمانده ناحيه بسيج امام صادق (ع) اصفهان هدف از برگزاري اين رزمايش را حفظ و ارتقاي آمادگي رزم نيروهاي بسيجي، ايجاد هماهنگي و انسجام نيروها، انجام تمرينات تاكتيكي و افزايش توان معرفتي و بصيرتي بسيجيان بيان كرد.
وي خاطر نشان كرد: گردانهاي بيت المقدس از ابتداي سال جاري تاكنون برنامه هاي مستمر و فراخواني هاي نوبه اي داشته اند و در اين مدت در قالب هفت فراخوان با انجام تمرينات ، آموزش هاي لازم را فراگرفته اند.
سرهنگ پاسدار مقواساز با بيان اينكه برگزاري رزمايش مدافعان حرم فرصتي براي محك زدن ميزان آمادگي نيروهاي بسيجي و ارزيابي تمرينات برگزار شده است، افزود: بسيجيان گردان هاي بيت المقدس در اين رزمايش، تاكتيك دفاع از كوي و برزن در روز و شب را اجرا مي كنند.
وي خاطر نشان كرد: گردان هاي فراخوانده شده در اولين گام بصورت منسجم در راهپيمايي روز 13 آبان حاضر مي شوند و با سردادن شعار مرگ بر آمريكا، تمرين جهاد كبير و استكبار ستيزي خود را به نمايش خواهند گذاشت.
فرمانده ناحيه بسيج امام صادق (ع) دومين برنامه درنظرگرفته شده براي بسيجيان گردان هاي بيت المقدس شركت كننده در اين رزمايش را حضور در اردوگاه هاي قدس اعلام كرد و افزود: در اين مرحله نيروهاي بسيجي با شركت در كلاس هاي آموزشي و انجام عمليات دفاع از كوي و برزن در شب و روز، آمادگي دفاعي خود را به جهانيان نشان خواهند داد.
وي خاطر نشان كرد: بسيجيان در اين رزمايش پيام آمادگي خود را به رهبر معظم انقلاب اسلامي اعلام خواهند كرد و به دشمن هشدار خواهند داد كه در صورت ارتكاب به كوچكترين اشتباهي براي تعرض به كشور و نظام جمهوري اسلامي ايران، درس پشيماني به او خواهند داد.
سرهنگ پاسدار مقوا ساز اضافه كرد: بسيجيان شركت كننده در رزمايش مدافعان حرم با شركت در نماز جماعت، كلاس هاي عقيدتي و سياسي، دعاي كميل و دعاي عهد، تمرين جهاد اكبر و خودسازي را نيز به نمايش خواهند گذاشت و نشان خواهند داد كه نسل جوان بسيجيان همانند بسيجيان سال هاي دفاع مقدس زاهدان شب و شيران روز هستند.
وي خاطر نشان كرد: علاوه بر گردانهاي بسيجي شركت كننده در مراسم 13 آبان، ساير رده هاي بسيج بويژه بسيج محلات، دانش آموزي و دانشجويي همراه آحاد مردم شهيد پرور اصفهان در مراسم روز استكبار ستيزي شركت مي كنند.
/7134/ 2093 ** خبرنگار: محمد كامران ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

سرخط اخبار استان‌ها