گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب به مناسبت درگذشت قیصر امین پور

تهران-ایرنا- هشتم آبان‌ماه، مصادف است با سالروز درگذشت قیصر امین پور شاعر فرزانه در سال 1386؛ به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی این شاعر انقلاب را منتشر كرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت شاعر فرزانه‌ی انقلاب، دكتر قیصر امین‌پور نوشتند: «او و دوستانش نخستین رویش‌های زیبا و مبارك انقلاب در عرصه‌ی شعر بودند و بخش مهمی از طراوت و جلوه‌ی این بوستان، مرهون ظهور و رشد آن عزیز و دیگر دوستان همراه اوست.»

* درگذشت امین‌پور ما را داغدار كرد
یاد مرحوم قیصر امین‌پور كه حقیقتاً درگذشت امین‌پور ما را داغدار كرد، گرامی می داریم. واقعاً به معنای حقیقی كلمه بعد از مرحوم حسینی، ما دلمان به امین‌پور خوش بود كه متاسفانه رفت؛ حالا باید قدر شماها را بدانیم كه خدای نكرده شماها ما را تنها نگذارید. بیانات در دیدار شاعران 25/6/1387

از نخستین رویش‌های زیبای انقلاب
بسم الله الرحمن الرحیم
با اندوه و دریغ، خبر تلخ درگذشت شاعر فرزانه‌ی انقلاب دكتر قیصر امین‌پور را دریافت كردم. از دست دادن او برای اینجانب و برای همه‌ی اصحاب شعر و ادب، خسارت‌بار است. او شاعری خلاق و برجسته بود و همچنان به سمت قله‌های این هنر بزرگ پیش میرفت.
درگذشت او آرزوهائی را خاك كرد، ولی راه فتح قله‌ها را امید است دوستان و یاران نزدیك و شاگردان این عزیز، ادامه دهند. او و دوستانش نخستین رویش‌های زیبا و مبارك انقلاب در عرصه‌ی شعر بودند و بخش مهمی از طراوت و جلوه‌ی این بوستان، مرهون ظهور و رشد آن عزیز و دیگر دوستان همراه اوست. خداوند پاداش خوبیهای او را امروز كه بیش از گذشته به آن نیازمند است، با كَرََم و فضل به او برگرداند و او را در آغوش رحمت و مغفرت خویش بگیرد. به خاندان و بازماندگان و دوستان و شاگردان آن عزیز صمیمانه تسلیت میگویم.
سیّدعلی خامنه‌ای 9/ آبان/1386
سیام**1058 *1449*دریافت كننده: محمد افضلی*انتشاردهنده: امیر كاردان راد