امام جمعه  میامی : ملت بی بصیرت و وحدت به پیشرفت نمی رسد

میامی -ایرنا-امام جمعه میامی گفت: ملت و جامعه ای كه بصیرت و وحدت درآن نهادینه نشودبه پیشرفت نمی رسند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام قربانعلی صفائی پور درخطبه های نمازجمعه این هفته شهرمیامی بااشاره به هفته بسیج دانش آموزی گفت:نوجوانان انقلاب اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی وباتاسی ازشهدای كربلابه ویژه نوجوانان وجوانان عاشورای حسینی درراه اهداف و آرمان انقلاب و ولایت جان خود را فدا كردند.
امام جمعه میامی افزود:شهیدفهمیده هاهستندكه به میهن اقتداروعزت دادند و امروزجوانان ونوجوانان ازاین شهیددرس فداكاری درراه اسلام وانقلاب رابیاموزند.
خطیب جمعه میامی با تاكید بر اهمیت پدافندغیرعامل خاطرنشان كرد:دركشورپدافند غیرعامل به فرهنگ تبدیل شده است و استفاده ازابزارهای فرهنگی و آمادگی های غیرنظامی موجب می شود یك كمربند ایمنی وسنگر و خاكریز امنیتی درست شود.
وی بااشاره به روزسیزدهم آبان ماه افزود : 13آبان ماه روز تسخیرلانه جاسوسی و روز استكبارستیزی است و با اقدام دانشجویان آرزوهای استكبار نا امید شد.
صفائی پور گفت:تغییرات دربدنه دولت ها یك امرطبیعی می باشد و یك مدیرخوب و كارآمد باید تعهد و اخلاق و خدمت به مردم راسرلوحه خود قرار دهد و با دقت نظر و دوراندیشی به دنبال توسعه وبهره وری درست از منابع باشد.
وی درادامه بااشاره به ایام اسارت آل الله باپرچمداری حضرت زینب كبری و امام سجاد(ع) تصریح كرد:خطبه های عمیق وآتشین حضرت زینب كبری وامام سجاد(ع) با یادآوری واقعه كربلادرمجلس یزید ،درسی بزرگ بود و حضرت زینب دردوران اسارت به عنوان یك بانوی فداكاراین بحران را مدیریت كرد .
امام جمعه میامی بصیرت را نیاز هرجامعه ای خواند و اظهاركرد:از ویژگی های حضرت زینب بصیرت و ایثار درراه ولایت وامامت بود و صلابت واقتدار آن حضرت یكی ازویژگی های باارزش بودكه بدون ترس و وحشتی دربرابردشمن پیام های واقعه كربلا را تشریح كرد.
7357/6167 خبرنگار: علی آقایی ** انتشار دهنده: محسن شاكری

سرخط اخبار استان‌ها