۷ آبان ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۰۵
کد خبر: 82284388
۰ نفر
ظریف: مواضع ضدتروریستی ایران و روسیه قوی است

مسكو - ایرنا - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اعلام كرد: تهران و مسكو با راهبرد مشترك مواضع قوی در مبارزه با تروریسم در منطقه دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ظریف كه برای مذاكرات یك روزه به ویژه شركت در نشست سه جانبه با سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران خارجه روسیه و سوریه با موضوع اصلی بررسی اوضاع این كشور امروز (جمعه) وارد مسكو شد در آغاز مذاكرات دو جانبه با همتای روسی خود، گفت: همكاری های تهران و مسكو در مسائل منطقه ای از جمله مبارزه علیه تروریسم و افراط گرایی گسترده است و مواضع مشتركی داریم.
وی همچنین تاكید كرد كه دو كشور پیشرفت های قابل توجهی در تمامی عرصه های روابط دوجانبه از جمله اقتصادی و سیاسی، امور بین المللی و منطقه ای دارند.
ظریف تاكید كرد: وضعیت اسفناك انسانی در یمن و سوریه ایجاب می كند همكاری های مستمر و گسترده تری داشته باشیم و در این خصوص لازم است گفت وگو، همفكری و همكاری های فشرده تری به صورت دو جانبه و سه جانبه انجام شود.
وزیر خارجه روسیه نیز در آغاز این مذاكرات اعلام كرد كه برخورد بی اغماض با تروریست های ضدسوری از محورهای همكاری های دو كشور و كمك به سوریه در این زمینه است.
وزیر امورخارجه روسیه محورهای دیگر مورد توجه در توسعه روابط دو كشور را اجرایی شدن توافق های ایران و روسیه، آماده سازی مقدمات برگزاری پنجمین نشست سران كشورهای ساحلی خزر و نهایی كردن كنوانسیون این دریا اعلام كرد.
هیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به ریاست ظریف ساعت 9 و 30 دقیقه بامداد امروز وارد فرودگاه ونوكوو در مسكو شد و از سوی تنی چند از مقام های روسی و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران درروسیه مورد استقبال قرار گرفت.
اروپام* انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

سرخط اخبار جهان