۴ آبان ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۲۴
کد خبر: 82280894
۰ نفر
شاعر شیرازی، تازه ترین كتابش را به استاد شجریان هدیه كرد

شیراز- ایرنا- ایرج زبردست، رباعی سرای شیرازی تازه ترین كتاب خود را با عنوان 'سرهای بریده بادبادك بودند' به استاد آواز و موسیقی سنتی ایران، محمدرضا شجریان هدیه كرد.

به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، زبردست در توصیف استاد آواز ایران اظهار كرد: بی شك تاریخ حرف های زیادی با آیندگان در باره استاد محمدرضا شجریان و صدای روشن و دریایی او خواهد داشت، هنرمندی كه قاب كامل صدای فرهنگ ماست. معیاری بی تكرار كه نامش با محبوبیتی ازلی عجین است.
وی افزود: مجموعه رباعی 'سرهای بریده بادبادك بودند' ادای دینی است كوچك، به همه مردم و شعر و ادب سرزمینم، و هدیه ای كه آن را با تمام جان پیشكش به استاد محمدرضا شجریان كرده ام.
زبردست ادامه داد: این روزها همه خبرها درباره او، سر به گریبان و نگران نفس می كشند. بی شك نبض سلامتی او، نبض خوشحالی مردم است، از راوی آغاز، سلامتی حنجره زخمی تاریخ و سلطان دلشدگان را آرزومندم.
مجموعه رباعی 'سرهای بریده بادبادك بودند'، توسط انتشارات نیماژ و با شمارگان یك هزار و 100 نسخه منتشر و روانه بازار كتاب شده است و موسسه های ققنوس، گسترش و گزیده، پخش این كتاب را در تهران و سراسر كشور بر عهده گرفته اند.
باران كه بیاید همه عاشق هستند ،حیات دوباره رباعی، شكل دیگر من و دفی از پوست ابلیس، از دیگر آثار منتشر شده این چهارپاره سرای شیرازی است.
دریافت خبر: فاطمه هاشمی نیك ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
3002 /6118