۳ آبان ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۱۱
کد خبر: 82278521
۰ نفر
هلاكت 140 تروریست الشباب در كنیا

تهران - ایرنا - نیروهای دفاعی كنیا به همراه نیروهای مسلح منطقه خودمختار« جوبالند» امروز(دوشنبه) در تازه ترین عملیات خود140 تروریست الشباب را در مناطق جنوبی كنیا از پای در آوردند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ' توكو' از نایروبی، عملیات مشترك نیروهای دفاعی كنیا به همراه نیروهای مسلح منطقه خودمختار« جوبالند» در جنوب سومالی با حضور نیروهای ویژه كنیا و سومالی و تحت نظارت فرماندهان عالی رتبه این كشور در مناطق جنوبی كنیا انجام شد.
بر اساس این گزارش، شمار كشته شدگان گروه تروریستی الشباب رو به افزایش است و این گروه شكست سختی را در این عملیات متحمل شد.
ژنرال « سامسون موآتته» فرمانده نیروهای دفاعی كنیا در این خصوص گفت: ریشه كنی گروه تروریستی الشباب اولویت نخست امنیتی این كشور است.
موآتته افزود: نیروهای ویژه این كشور مستقر در مناطق راهبردی منطقه بندری « لامو» و استان « ماندرا» واقع در شمال شرق این كشور، با شناسایی دقیق مواضع الشباب در آمادگی كامل رزمی قرار دارند.
فرمانده نیروهای دفاعی كنیا در ادامه با اشاره به تهدیدهای احتمالی گروه تروریستی الشباب در مناطق مرزی این كشور، بر مقابله همه جانبه با این گروه تروریستی تاكید كرد.
«جرج كینوتی» مقام ارشد پلیس كنیا پیشتر بر عزم تمامی واحدهای اطلاعاتی و عملیاتی این نیرو برای ریشه كنی گروه تروریستی الشباب تاكید كرده بود.
گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده كه با دولت سومالی در حال جنگ است، به صورت مكرر حملاتی را در كنیا نیز انجام می دهد.
در همین خصوص تارنمای خبری كپیتال اف ام از نایروبی گزارش داد: این گروه اعلام كرده كه حملات مذكور تلافی جویانه است و تا زمانی كه نظامیان كنیایی به عنوان جزئی از نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا در سومالی حضور دارند، این حملات نیز ادامه خواهد داشت.
از جمله حملات الشباب به كنیا می توان به گروگانگیری در مركز خرید وست گیت در سال 2013 و حمله به دانشگاه گاریسا در سال جاری میلادی اشاره كرد. صدها نفر در حملات الشباب طی دو سال گذشته كشته شده اند.

خاورم**9377**2041** مترجم:حمید اوضح انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی