عضو باند مخوف گردباد در هرمزگان به دام پليس افتاد

بندرعباس- ايرنا- فرمانده انتظامي استان هرمزگان گفت: با تلاش ماموران انتظامي اين استان يكي از اعضاي باند مخوف 'لاتورسر' كه در زبان بلوچي به معناي گردباد است، در شهرستان جاسك دستگير شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سردار عزيزالله ملكي يكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعضاي اين باند اقدام به زورگيري، سرقت مسلحانه، تهديد به قتل و تيراندازي به خودروها مي كردند كه با تلاش ماموران يكي از اعضاي آنها دستگير شده است.
وي در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره راهبندان به قصد سرقت موتورسيكلت و تيراندازي منجر به جرح دو نفر در جاده جاسك به بشاگرد و همچنين تهديد به قتل افراد و تيراندازي به سوي خودروها توسط چند شرور، شناسايي و دستگيري عاملان اين شرارت به صورت ويژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.
سردار ملكي افزود: ماموران پليس اطلاعات شهرستان جاسك 5 تن از اعضاي اين باند را شناسايي كردند كه با توجه به اقدامات اعضاي اين باند در ايجاد رعب و وحشت در منطقه، پس از هماهنگي با مقام قضائي و طرح موضوع در شوراي تامين شهرستان و پس از چندين روز كار اطلاعاتي ، يكي از اعضاي باند با هويت احمد -م در مخفيگاهش دستگير شد.
وي تصريح كرد: در بازجويي هاي اوليه، اين شرور به سرقت شتر اهالي روستاي كلمبري و اخاذي از مردم با كمك همدستانش با اسلحه اعتراف كرد كه تحقيقات براي شناسايي و دستگيري ديگر اعضاي اين باند ادامه دارد.
فرمانده انتظامي هرمزگان ضمن تاكيد بر برخورد جدي و قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنيت مردم به ويژه در شهرهاي مرزي، گفت: به هيچ فرد و گروهي اجازه نمي دهيم در امنيت عمومي شهروندان مشكلي ايجاد كند.
شهرستان جاسك با بيش از 50 هزار نفر جمعيت در فاصله حدود 300 كيلومتري شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان قرار دارد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني انتشاردهنده: خليل تنيده

سرخط اخبار استان‌ها