روسیه گشایش دفتر گردشگری ایران در مسكو را خواستار شد

مسكو - ایرنا - اولگ سافونوف رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه برای رشد هرچه بیشتر همكاری های دو كشور در این حوزه، خواستار گشایش دفتر نمایندگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در مسكو شد.

به گزارش ایرنا، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز یكشنبه ضمن اشاره به مذاكرات خود با رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه، اعلام كرد: سافونوف در نشست انجام شده تاكید كرد كه ایران می تواند سالانه بخش قابل توجهی از نزدیك به 10 میلیون گردشگر فرهنگی روسی را جذب كند.
سفیر ایران در یادداشتی كه روز یكشنبه در كانال رسمی تلگرامی خود منتشر كرد، نوشت: رئیس سازمان گردشگری روسیه همچنین اعلام كرد، جمهوری اسلامی یكی از امن ترین كشورها برای گردشگران روس است.
سافونوف همچنین انگیزه حدود 30 میلیون گردشگر روسی در سال 94 را برای انجام سفرهای خارجی فرهنگی اعلام كرد.
مقام روسی همچنین اظهار كرد كه آشنایی با ایران، تاریخ و فرهنگ غنی، فرصت خرید فرش ایرانی و سایر صنایع دستی می‌تواند هدفی مهم برای گردشگران فرهنگی روسیه باشد.
بنا به این گزارش، سافونوف همچنین ضروری ترین گام را كه باید از جانب تهران برداشته شود، گشایش دفتر «ویزیت ایران» در مسكو از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین فعالیت گسترده شركت های ایرانی مرتبط در فضای مجازی، رسانه ای و تلویزیون روسیه اعلام كرد.
ماه فوریه (بهمن ماه سال گذشته) دفتر «ویزیت روسیه» در تهران آغاز بكار كرد.
رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه نیز چندی پیش از آغاز كار روی طرح لغو روادید برای گروههای گردشگری ایران و هند خبر داده بود.
سافونوف اعلام كرد كه گردشگران ایرانی در جمع 20 كشور اول بازدیدكننده از روسیه قرار دارند.
وی در گفت وگو با شبكه خبری روسیه 24 اظهار كرد كه این كشور در آینده نزدیك ممكن است با ایران و هند نظام بدون روادید برقرار كند و ساز و كار تبادل گردشگری گروهی در این زمینه پایان یابد.
رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه ادامه داد كه تلاش می كند، نظام بدون روادید برای گردشگران گروهی ایرانی و هندی همانند وضعیت كنونی برای گردشگران چینی اعمال شود.
وی گفت كه با توجه به افزایش شمار علاقمندان ایرانی، سازمان فدرال گردشگری و سفارت روسیه در تهران از وزارت خارجه این كشور خواسته تا شمار كارمندان كنسولگری را در ایران افزایش دهد.
اروپام ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا