دانشگاه شريف به رتبه نخست مسابقات جهاني برنامه نويسي دست يافت

تهران- ايرنا- در دهمين دوره‌ مسابقه جهاني 'آي تريپل اي ايكستريم' IEEEXtreme، دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف موفق شدند با پشت سر گذاشتن حدود 2500 تيم شركت كننده از سراسر دنيا، براي دومين سال پياپي رتبه اول اين رقابتها را از آن خود كنند.

به گزارش ايرنا از دانشگاه صنعتي شريف، IEEEXtreme مسابقه برنامه نويسي 24 ساعته‌ جهاني است كه هرساله توسط انجمن IEEE برگزار مي‌شود و دانشجويان مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري كه در اين انجمن عضويت دارند مي توانند در رقابتهاي آن شركت كنند.
دهمين دوره مسابقه جهاني IEEEXtreme ، ديروز اول آبان ماه با حضور نزديك به دو هزار و 500 تيم برگزار شد و دانشگاه صنعتي شريف نيز ميزبان 15 تيم ايراني حاضر در اين مسابقات بود.
در جريان اين رقابتها تيم TeamMabva متشكل از 'علي بهجتي'، 'امين بهجتي' و 'علي اسدي' از دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف توانستند ضمن حل كردن تمام 24 سوال مطرح شده و كسب نمره كامل، براي دانشگاه و كشورشان افتخارآفريني كنند و رتبه اول دنيا را به دست آورند.
در رتبه بندي اعلام شده بر اساس امتياز تيم‌ها، اين تيم به صورت مشترك با سه تيم ديگر از كشورهاي سوئيس، استوني و استراليا در رتبه اول قرار گرفته است ولي با توجه به زمان اجراي كد، در ميان چهار تيم در جايگاه دوم است.
12 تيم متشكل از دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف در مسابقات حضور داشتند كه از اين ميان 8 تيم شريفي، موفق به كسب رتبه‌هاي زير 100 شدند.
تيم TeamMabva رتبه اول مشترك و تيم‌هاي TeamSnake با عضويت علي زينالي، محمد روغني و رضا سلطاني، BeheshBegoo با عضويت افروز جبل عاملي، ابوالفضل اسدي و محمدمهدي شكري، TeamEZGG متشكل از احسان پژوهشگر، سروش عباديان و اميرحسين پويا، Kadkhoda با عضويت رضا رجبعلي، علي ستاري جاويد و امير صباغي، TeamSMI متشكل از سيد ايمان حسيني زواركي، محمدرضا دانشور آملي و سپهر موسوي، TeamSEA با عضويت از احسان مختاريان، سهيل شيباني و آرمين بهنام‌نيا و Hanger متشكل از مهدي قرباني، محمدرضا صمصامي، پويان علي‌پناهي به ترتيب موفق به كسب رتبه‌هاي 24، 26، 30، 41، 64، 80 و 85 شدند.
همچنين يك تيم شركت كننده از دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي رتبه 88 اين دوره از مسابقات جهاني برنامه نويسي را به خود اختصاص داد.
اين مسابقه، روز گذشته از ساعت سه و سي دقيقه بامداد به وقت تهران آغاز شد و شركت كنندگان براي حل 24 مساله كه به تدريج دراختيار آنها قرار مي گرفت، 24 ساعت فرصت داشتند.
مسابقات IEEEXtreme فرصت مناسبي براي تمرين مهارت كدنويسي، مديريت زمان و منابع، حل مساله و حفظ تمركز براي مدت زياد، در قالب كاري تيمي در يك رقابت معتبر جهاني است.
دهمين دوره‌ مسابقه‌ جهاني IEEEXtreme با تلاش شاخه‌ دانشجويي IEEE دانشگاه صنعتي شريف در دانشكده علوم رياضي برگزار شد.
در دوره نهم مسابقات IEEEXtreme كه سال گذشته برگزار شد، تيم TeamName متشكل از مجيد فرهادي، سعيد ايلچي قزآن و محمد استاد محمدي از دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف توانستند رتبه اول دنيا را از آن خود كنند ولي به بهانه تحريم‌هاي مالي عليه ايران، جايزه آنها پرداخت نشد.
علاقمندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص اين مسابقه به نشاني http://www.ieee.org/xtreme مراجعه كنند.
علمي**1055**1440
دريافت كننده: زينب كارگر** انتشاردهنده: معصومه گلشن
براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm