۲ آبان ۱۳۹۵،‏ ۶:۱۴
کد خبر: 82276668
۰ نفر
نیروهای عراقی به 5 كیلومتری موصل رسیدند

تهران- ایرنا- یك مقام عراقی از نزدیك شدن نیروهای شركت كننده در آزادسازی موصل به حومه این شهر خبر داد و گفت: این نیروها هم اینك در فاصله پنج كیلومتری موصل قرار دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از اسكای نیوز، كریم سنجاری وزیر امور داخلی اقلیم كردستان عراق شنبه شب اعلام كرد كه نیروهای عراقی در پی ورود به شهر الحمدانیه، هم اینك به پنج كیلومتری موصل رسیده و نبرد علیه داعش طبق برنامه پیش می رود.
نیروهای عراقی با پشتییانی هواپیماهای ائتلاف بین المللی، پیشروی برای تصرف كامل شهر «تلكیف» در حومه شمالی شهر موصل و تلاش برای تصرف آن را ادامه می دهند.
این در حالی است كه جنگ با عناصر تروریستی داعش در اطراف موصل بشدت ادامه دارد.
سرتیپ یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترك در عراق نیز گفت: نیروهای عراقی و پلیس فدرال و پیشمرگه های كرد، پیروزی های قابل توجهی در برخی مناطق موصل به دست آورده اند.
وی خاطرنشان كرد كه پرچم عراق در بخشداری الحمدانیه به اهتزاز درآمده و پاكسازی این منطقه ادامه دارد و روستاهای هراره و الرصیه نیز آزاد شده است.
این نظامی عراقی همچنین اظهار كرد: مخازن شركت نفت شمال در نزدیكی منطقه فلفیل نیز به كنترل نیروهای عراقی در آمده و این نیروها در زمان حاضر سرگرم پاكسازی روستای نعناعه هستند و پیشروی به سوی اهداف مورد نظر ادامه دارد.
بر اسای این گزارش، پیشمرگه های كرد همچنین توانسته اند كنترل شهرك فلفیل در نزدیكی سد موصل را به دست گیرند و این نیروها هم اكنون به مناطقی در حومه موصل رسیده اند.
شبد**1480**1504**مترجم: غلامرضا رفیع**انتشار دهنده: علی پاینده