امام جمعه گرگان: سیاستمداران دغل باز به دروغ دم از حقوق بشر می زنند

گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: سیاستمداران دغل باز با حیله های مختلف انواع جنایت ها را مرتكب می شوند اما باز هم دم از حقوق بشر می زنند.

به گزارش ایرنا آیت الله سیدكاظم نورمفیدی در خطبه های امروز نماز جمعه گرگان اظهار داشت: مسئولان و نخبگان توصیه های اخیر رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند تا كشورمان به عنوان یك الگو در جهان مطرح شود.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار كرد: عمده فرمایش رهبر معظم انقلاب این بود كه ایران برای رشد و تعالی باید نخبه پرور باشد تا شئون مختلف كشور در دست افراد باكفایت قرار گیرد.
آیت الله نورمفیدی گفت: به عنوان یك كشور اسلامی می خواهیم در تمام زمینه ها همراه با معنویت پیشرفته و برتر باشیم لذا هم مسئولان باید به نیازهای نخبگان پاسخ دهند و هم اینكه نخبگان به فكر توسعه كشور بوده و سودای شرق و غرب نداشته باشند.
نماینده ولی فقیه در گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام عاشورا و نقش حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب كبری (س) در زنده نگه داشتن این واقعه اظهار كرد: بعد از عاشورا خاندان پیامبر (ص) به اسارت گرفته شدند اما آنها به گونه ای رفتار كردند كه اوضاع شام در مجلس قدرت نمایی بنی امیه به كلی تغییر كرد.
آیت الله نورمفیدی افزود: خواسته یزید این بود كه عاشورا فراموش شود اما مدیریت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) كربلا و عاشورا را برای همیشه تاریخ زنده نگه داشت.
امام جمعه گرگان با بیان اینكه یزیدیان و شمرها در همه دوره ها وجود دارند، گفت: فقط افراد و شرایط زمان تغییر می كند و گرنه همان رفتارها همچنان وجود دارد.
آیت الله نورمفیدی همچنین ضمن گرامیداشت هفته استاندارد تاكید كرد: در كشور اسلامی نباید كالای فاقد كیفیت تولید شود و با كسانی كه سلامت مردم را به بازی می گیرند؛ باید برخورد قانونی شود.
امام جمعه گرگان در بخش پایانی سخنان خود فرارسیدن یكم آبان ماه سالروز شهادت سیدمصطفی خمینی را گرامیداشت و گفت: ایشان بسیار با استعداد و از نظر علمی كم نظیر و نتیجه عمر امام راحل بود، بدخواهان گمان می كردند كه با شهادت سیدمصطفی می توانند امام را دَر هم شكنند غافل از اینكه شهادت فرزند بنیانگذار كبیر انقلاب؛ معظم له را برای رسیدن به اهداف متعالی خود جدی تر كرد.
3014/6203
* خبرنگار: مجید میهن دوست