مسئولان نسبت به گسترش پدافند غيرعامل اهتمام بيشتري داشته باشند

قم - ايرنا - رئيس مركز فقهي ائمه اطهار(ع) با تاكيد بر ضرورت توجه مسئولان به موضوع پدافند غيرعامل، خواستار گسترش بيش از پيش آن در حوزه هاي مختلف كشور شد.

به گزارش ايرنا، آيت لله محمد جواد فاضل لنكراني روز جمعه در ديدار رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور، با اشاره به اين كه پدافند غيرعامل در حيطه مباحث نظامي و غير نظامي از اهميت زيادي برخوردار است، اظهار داشت: يكي از شاخص هاي مهم اين مساله آينده انديشي و آينده نگري است.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با تاكيد بر نقش مهم پدافند غيرعامل در كنترل تهديدها در بخش هاي گوناگون جامعه، خاطرنشان كرد: با توجه به اهميت فراوان مسائل بهداشتي، مسئولان امر بايد در كنار هدايت هايي كه توسط پدافند غيرعامل كشور صورت مي گيرد، نسبت به موضوع حفظ بهداشت جامعه دغدغه و توجه بيشتري داشته باشند.
وي تصريح كرد: با توجه به ورود داروها از كشورهاي مختلف، مسئولان بهداشتي كشور بايد مراقب سلامت آنها باشند.
وي پرداختن به موضوع پدافند غيرعامل را براي حفظ نظام اسلامي ضروري دانست و افزود: اگر امروز دشمن به دنبال حمله نظامي نيست، به خاطر قدرت دفاعي بالاي كشور است، از اين رو ما بايد در بحث پدافند غيرعامل به سمتي حركت كنيم كه براي دشمن يك تهديد جدي محسوب شويم.
وي با بيان اين كه برخي از كشورهاي منطقه مزدوران استكبار هستند و تنها ايران است كه طبق توصيه قرآن توانسته براي كفار تهديد باشد، افزود: پدافند غيرعامل بايد روز به روز در جامعه گسترش بيشتري داشته باشد و در همه امور مصونيت ايجاد كند.
آيت الله فاضل لنكراني هم چنين با تاكيد بر ضرورت اهتمام ويژه نسبت به مسائل فرهنگي افزود: حجاب صرف نظر از اينكه يك واجب شرعي است، باعث تطهير و طهارت جامعه از گناهان مي شود و رويكرد اسلام نسبت به حجاب نيز فقط همين بوده و به هيچ وجه به دنبال تحقير و يا ايجاد نقصي براي زن نبوده است.
وي با تاكيد برر تعامل هرچه بيشتر پدافند غيرعامل با حوزه هاي علميه خاطرنشان كرد: حوزه هاي علميه بايد در زمينه پدافند غيرعامل حضور فعال تري داشته باشند و با استخراج قوانين و مقررات از متون ديني و ارائه آن به مسئولان پدافند غيرعامل زمينه توسعه و گسترش كار در اين حوزه را بيش از پيش فراهم كنند.
سردار غلامرضا جلالي رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماري از مراجع تقليد و علما ديدار و گفت و گو مي كند.
7403 / 1175 خبرنگار: محسن آقاگلي ** انتشار دهنده: رضا عليمحمدي