رشد 100 درصدی جذب حامی ایتام و محسنین در كرمان

كرمان - ایرنا - سرپرست معاونت توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد امام خمینی (ره) استان كرمان از رشد 100 درصدی جذب حامی ایتام و محسنین در استان كرمان همزمان با ماه محرم خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی كمیته امداد استان كرمان، حجت الاسلام مصطفی طاهری به اجرای طرح احسان حسینی ویژه ماه های محرم و صفر اشاره كرد و افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در دهه اول محرم 670 حامی در استان كرمان جذب شد كه جذب این تعداد حامی نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد رشد داشته است.
وی اظهار كرد: از این تعداد حامی جذب شده در دهه اول محرم در استان 439 نفر حمایت 530 فرزند یتیم را عهده دار شدند و همچنین 233 حامی حمایت 286 فرزند محسنین را بر عهده گرفتند.
سرپرست معاونت توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد استان كرمان با اشاره به اجرای طرح محسنین توسط كمیته امداد استان تصریح كرد: این طرح به منظور حمایت از بیماران زمین گیر، دانش آموزان مستعد، خانواده های نیازمند و سالمندان از كار افتاده اجرا می شود.
وی گفت: در حال حاضر هفت هزار و 68 خانواده نیازمند تحت حمایت طرح محسنین هستند كه توسط هشت هزار و 986 حامی حمایت می شوند.
طاهری به اجرای طرح اكرام ایتام به عنوان یكی از طرح های موفق كمیته امداد اشاره كرد و افزود: در حال حاضر نیز 11 هزار و 704 یتیم تحت حمایت كمیته امداد استان قرار دارند كه توسط 26 هزار و 560 حامی خیر در داخل و خارج از كشور حمایت می شوند.
وی خاطرنشان كرد: عزاداران حسینی و مردم خیر و نیكوكار استان كرمان سال گذشته بیش از 57 میلیارد ریال در طرح اطعام حسینی به نیازمندان استان كمك كرده اند كه پیش بینی می شود این آمار امسال با مساعدت خیران رشد چشمگیری داشته باشد.
وی گفت: هیات های مذهبی فرصت ارزشمندی برای جامعه هستند و در ایام محرم و صفر حضور گسترده ای برای اطعام و همچنین برنامه های معنوی عزاداری دارند.
طاهری ادامه اد: از ظرفیت هیات های عزاداری برای كمك به نیازمندان و اجرای طرح احسان حسینی استفاده می شود.
وی گفت: كمیته امداد تا پایان ماه محرم و صفر آماده دریافت و توزیع نذورات و احسان عاشقان سیدالشهدا (ع) در بین محرومان و نیازمندان جامعه است و مردم نیك اندیش می توانند نذورات خود را برای كمك به نیازمندان واقعی به دفاتر و مراكز نیكوكاری این نهاد تحویل دهند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7440/3028

سرخط اخبار استان‌ها