رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگر:خانه كارگر همیشه حامی كارگران است

ساری-ایرنا- رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری گفت :خانه كارگر همیشه حامی كارگران بوده و از حق و حقوق انان كه قشر محروم جامعه هستند در دولت های مختلف دفاع كرده و ما هیچ گاه سكوت اختیار نكرده ایم.

حسن صادقی شامگاه سه شنبه در پنجمین كنگره خانه كارگر مازندران در سالن امام علی حبیبی قائمشهر با اشاره به اینكه استراتژی دولت گذشته محدود كردن خانه كارگر نبوده بلكه بستن درهای ان بوده ، افزود : این عوامل منجر شد تا تشكیلات خانه كارگر سیاست انزوا طلبی را پیش بگیرد.
رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری با بیان اینكه هدف ما از تشكیلات كارگری ؛ حمایت از حقوق كارگران، ایجاد امكانات رفاهی و آموزش رایگان برای اعضا خانواده كارگر بوده است ، گفت: در حال حاضر خانواده كارگران از دوره های اموزشی از قبیل كامپیوتر، قرآن و غیره به صورت رایگان برخوردار هستند و ما با عملیاتی كردن این موضوع به همگان ثابت كرده ایم كه همه جا از قشر محروم جامعه دفاع خواهیم كرد.
صادقی اضافه كرد: همچنین در تمامی استان ها در حوزه اموزش عالی ، دانشگاه علمی كاربردی را به یك مركز آموزش نمونه عالی تبدیل كرده ایم و موفق شدیم تا آموزش رایگان را برای كارگران در این دانشگاه ها مهیا كنیم.
صادقی با تاكید براینكه هدف دیگر تشكیلات كارگری احیاء 2 هزار سوئیت در مكان های مختلف زیارتی و سیاحتی بوده است گفت : متاسفانه در زمان دولت گذشته تنها یكهزار و 200 سوئیت محقق شد اما در دولت تدبیر و امید به یك هزار و 500 سوئیت رسیده است تا كارگران از این سوئیتها در مكان های زیارتی استفاده كنند.
وی با تاكید براینكه با دولتی دست دوستی خواهیم داد كه جامعه كارگری و حقوق بیمه كار را به رسمیت بشناسد، ادامه داد: اما دولتی كه در برابر جامعه كارگری ایستادگی كند مقابله خواهیم كرد .
صادقی با اشاره به اینكه دولت گذشته درحالی مملكت را تحویل دولت تدبیر و امید داده است كه در بدترین شرایط اقتصادی به سر می بردیم گفت: كه نرخ تورم ما 52.7 دهم درصد و بدهی به شركت پیمانی برق ، نیرو و صندوق های بازنشستگی 500 هزار میلیارد تومن و نرخ بیكاری 19.7 دهم درصد و رشد اقتصادی منفی 4 درصد بوده است .
رئیس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری گفت :دولت تدبیر و امید ، دولت حمایت از تولید و تقویت بنیان اقتصاد كشور متكی برنیروی انسانی است كه یك استراتزی درست است و حمایت می كنیم .
صادقی گفت: ما شیرینی عملكرد این دولت را دو سال آینده خواهیم دید دولتی كه با وضع نامطلوب اقتصادی كشور را اداره می كند و فشار بر كارگر بیشتر از دیگران است .
دبیر اجرایی خانه كارگر مازندران نیز در این نشست گفت: تمام تلاش دولت یازدهم حمایت از حقوق كارگری است و در این زمینه از هیچ كوششی دریغ نخواهد كرد.
نصرالله دریابیگی افزود: ركود و تعطیلی كارخانه های بزرگ در استان مازندران نتیجه خصوصی سازی اشتباه در دولت گذشته بوده است كه منجر به بیكاری كارگران شده است بنابراین دولت یازدهم با نگاه ویژه درصدد دفاع از حق و حقوق كارگران است.
وی ادامه داد :در حال حاضر 120 هزار كارگر بازنشسته، مستمری بگیر در استان مازندران وجود دارد كه 60 درصد آنها از حقوق حداقل برخوردار هستند .
به گفته دریابیگی در استان مازندران 85 هزار نفرو در شهرستان قائمشهر 30 هزار نفر عضو خانه كارگر هستند .
**هدف دولت تدبیر و امید مهار تورم است
دبیر اجرایی خانه كارگر مازندران گفت: باتوجه به اینكه هدف دولت مهار تورم است باید در جهت توسعه پایدار، شكوفایی در جهت اقتصاد قدم برداریم.
دریابیگی در ادامه با بیان اینكه قانون كار یكی از مهم ترین قوانینی است كه مصوب شده است ، گفت : اجرای آن قانون الزام تامین اجتماعی است كه امروزه دشمنان زیادی پیدا كرده است و اكثرا درصدد ضربه زدن به سازمان تامین اجتماعی هستند.
وی ادامه داد: امروزعواملی می خواهند با ادغام صندوق تامین اجتماعی با صندوق های دیگر بیمارستان ها را از ما بگیرند و ما به شدت مخالف این قضیه هستیم چرا كه تامین اجتماعی مال كارفرما نیست بلكه مال كارگران است و از این موضوع دفاع خواهیم كرد.
دبیر حزب اعتماد ملی مازندران نیز در این نشست گفت: دولت یازدهم با احیا تشكل های مدنی در جامعه كارگری درصدد است تا صدای كارگران به گوش مسئولین برسد.
مصطفی سوادكوهی افزود: : مشاركت دادن كارگران در حركت های اصلاحی منجر به كاهش نابه سامانی ها در جامعه خواهد شد و مدیران را مجاب می كند تا با شنیدن صدای كارگر پاسخ قانع كننده ایی به آنها بدهند.
وی، افزود: كارگران در عرصه های پیشرفت ، سازندگی ،عزت و پویا نمودن فعالیت های كلیدی كشور نقش مهمی دارند و نمی توان انها را نادیده گرفت .
هدف از برپایی این كنگره بازنگری در راه های گذشته و تدبیر راه های پیش رو به منظور ارتقا كمی و كیفی نقش كارگران اعلام شده است.
خبرنگار : مونا معینی كوچكسرائی**انتشار دهنده :سید محسن حسن نیا
7334 /1889