تلاش هاي فدراسيون فوتبال ايران براي كسب ميزباني جام جهاني فوتسال

تهران - ايرنا - نايب رئيس فدراسيون فوتبال و سرپرست كميته فوتسال با بيان اينكه در حال احداث نخستين آكادمي فوتسال در كشور هستيم، گفت: در حال تلاش براي كسب ميزباني جام جهاني فوتسال در سال 2020 هستيم.

به گزارش روز سه شنبه پايگاه اطلاع رساني فدراسيون فوتبال، علي كفاشيان در سمينار آموزشي مربيان فوتسال با بيان اينكه ايران بدنبال كسب ميزباني مسابقات فوتسال است، اظهار داشت: با ارسال نامه به ارگان هاي مختلف در حال تلاش براي كسب تائيديه ميزباني 2020 هستيم، اگر ميزباني جهاني را به عهده بگيريم يك رويداد بزرگ جهاني نه تنها براي فوتسال بلكه براي ايران رخ خواهد داد.
وي افزود: از بزرگترين مزاياي كسب ميزباني جام جهاني تجهيز شدن بيش از پيش سالن هاي فوتسال و احداث آن خواهد بود، اكنون شانس بالايي براي گرفتن ميزباني اين دوره از بازي ها داريم.
نايب رئيس فدراسيون فوتبال گفت: ابتدا 12 كشور براي ميزباني اقدام كرده بودند، اما اكنون فقط چهار كشور اسلواكي، نيوزلند، ژاپن و به همراه ايران براي جام جهاني 2020 نامزد هستند.
كفاشيان اعلام كرد كه در صورت ميزباني ايران، كشور ژاپن از نامزدي جام جهاني فوتسال به نفع ايران كنار خواهد رفت.
وي اظهار داشت: با تصويب كنفدراسيون فوتبال آسيا از اين پس فعاليت هاي فوتسال افزايش پيدا مي كند، به دنبال استقبال هشت هزار تماشاگر از مسابقات قهرماني فوتسال بانوان، در رده هاي جوانان و نوجوانان بانوان نيز مسابقات مختلفي برگزار خواهد شد.
سرپرست كميته فوتسال فدراسيون فوتبال برنامه هاي در نظر گرفته شده فيفا براي توسعه فوتسال بانوان را از جمله ديگر عوامل توسعه اين رشته در جهان و آسيا عنوان كرد و افزود: بودجه اي كه در فيفا تصويب شده، دو برابر بودجه در گذشته بوده و كشورهاي اول تا آخر شركت كننده در مسابقات جام جهاني با در اختيار داشتن اين بودجه مي توانند در مسير توسعه قرار بگيرند و معتقدم افزايش دو برابري بودجه به خاطر درآمدزايي فوتسال بيشتر است.
كفاشيان خطاب به مدرسان گفت: بايد تلاش مضاعفي كنيم تا دستاوردهاي خود را با حمايت مدرسان عزيز به منصه ظهور برسانيم و علاوه بر حفظ آن، به فكر ارتقا باشيم؛ بازيكنان ايران پتانسيل بالايي براي موفقيت دارند كه اين امر از دانش و علم مدرسان و مربيان است كه به بازيكنان منتقل مي شود و در نهايت شاهد موفقيت هاي جهاني و آسيايي هستيم.
وي با بيان اينكه بدون شك دستاورد تيم ملي فوتسال در جام جهاني حاصل كار مدرسان و مربيان بوده است، افزود: ما با اعتماد كردن به مربيان داخلي توانستيم عنوان سوم جهان را به دست آوريم و در آسيا حرف اول را بزنيم. اين امر نشان مي دهد كه ورزش فوتسال ايران با در اختيار داشتن مربيان با تجربه و مدرسان زبده، مي تواند بيشتر از موفق باشد.
سرپرست كميته فوتسال گفت: در تقويمي كه كنفدراسيون فوتبال آسيا برنامه ريزي كرده است، بخش مضاعفي از فعاليت هاي خود را به فوتسال اختصاص داده به گونه اي كه در اين دوره 15 مورد در صورت جلسه فوتسال مطرح و در نهايت تصويب شد.
سرپرست كميته فوتسال فدراسيون فوتبال اعلام كرد: در حال احداث نخستين آكادمي فوتسال هستيم تا امكانات و شرايط استاندارد و مطلوبي را در اختيار اين قشر زحمت كش و موفق بگذاريم.
كفاشيان گفت: در نظر داريم تا سمينار بزرگ فوتسال را اواخر سال جاري يا اوايل سال آينده برگزار كنيم كه بزرگان فوتسال دنيا و مسئولين كنفدراسيون فوتبال آسيا در اين سمينار حضور داشته باشند و بدون شك حاصل دستاوردهاي آن، به سود فوتسال خواهد بود.
سرپرست كميته فوتسال فدراسيون فوتبال در ادامه خاطر نشان كرد: اكنون با افتخاري كه ايران به دست آورده، همه كشورها حاضرند در قالب بازي دوستانه و تورنمنت هاي بين المللي با ما به رقابت بپردازند و بايد از اين فرصت استفاده كرد. از مدرسان مي خواهم با علم به روز، دانش بازيكنان را بالا ببرند و با تربيت مربيان و كادرهاي فني زمينه رشد و توسعه بيش از پيش فوتسال فراهم شود.
وي افزود: سازمان ليگ فوتسال در حال فعاليت است و 14 تيم در رده آقايان و 12 تيم در رده بانوان در ليگ برتر فعاليت خوبي دارند و در ليگ هاي پايه نيز مسابقات به خوبي برگزار مي شود. همه مربياني كه در سطح باشگاهها هستند بايد نظارت كامل بر عملكردشان وجود داشته باشد و اين موضوع از جمله وظايف مدرسان است. تيم ملي حاصل ليگ در رده هاي مختلف است. در بخش ملي نيز به كمك شما نياز داريم تا با حمايت شما كادر فني تيم ملي بتواند با اقتدار برنامه هاي خود را پيش ببرد.
سرپرست كميته فوتسال ادامه داد: از كادر فني خواسته ايم تا برنامه چهارساله بدهد. كار سختي داريم تا بتوانيم از عنوان سومي در جهان دفاع كنيم و نتايج بهتري به دست آوريم. گرفتن نخستين مقام آسيايي بانوان بزرگترين افتخار بود با توجه به شرايطي كه داشتند، توانستند در سخت ترين شرايط عنوان قهرماني را به دست آورند.
ورزشي**9129
دريافت كننده: مهدي رهبرانتشاردهنده:علي خورسندي