یك كشته در درگیری پلیس كنیا با تروریستهای الشباب

تهران - ایرنا - درگیری بامداد امروز( سه شنبه) میان نیروهای پلیس كنیا و افراد وابسته به گروه تروریستی 'الشباب' در شهر 'ماندرا' در شمال شرق این كشور، یك كشته برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا به نقل ازروزنامه 'استار' چاپ نایروبی پایتخت كنیا، حمله مسلحانه چهار فرد نقاب دار وابسته به گروه تروریستی الشباب در مسیر عبور فرماندار ماندرا، موجب درگیری شدید میان نیروهای دولتی و تروریست ها شد كه به دنبال آن، یك نیروی امنیتی كشته شد.
بر اساس این گزارش، تلاش نهادهای امنیتی شهر ماندرا برای شناسایی هویت حمله كنندگان و بررسی ابعاد دقیق این حادثه، ادامه دارد.
به گزارش روزنامه استار، ژنرال 'سامسون موآتته' فرمانده نیروهای دفاعی كنیا در این ارتباط گفت: ریشه كنی گروه تروریستی الشباب، اولویت نخست امنیتی كنیا است.
فرمانده نیروهای دفاعی كنیا در ادامه با اشاره به تهدیدات احتمالی گروه تروریستی الشباب در مناطق مرزی این كشور، بر مقابله همه جانبه با این گروه تروریستی تاكید كرد.
'جرج كینوتی' مقام ارشد پلیس كنیا پیشتر بر عزم تمامی واحدهای اطلاعاتی و عملیاتی این نیرو برای ریشه كنی گروه تروریستی الشباب تاكید كرده بود.
گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده كه با دولت سومالی در جنگ است، به صورت مكرر حملاتی را در كنیا نیز به اجرا گذاشته است.
این گروه اعلام كرده كه حملات مذكور تلافی جویانه هستند و تا زمانی كه نظامیان كنیایی به عنوان جزیی از نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا در سومالی حضور دارند، این حملات نیز ادامه خواهد داشت.
از جمله حملات الشباب به كنیا می توان به گروگانگیری در مركز خرید 'وست گیت' در سال 2013 و حمله به دانشگاه 'گاریسا' در سال جاری میلادی اشاره كرد. صدها نفر در حملات الشباب در دو سال گذشته در كنیا كشته شده اند.
خاورم**9377**1651
مترجم: حمید اوضح-انتشاردهنده:مسعودجعفریان