178 عضو طالبان در عملیات آزادسازی «غورماچ» افغانستان كشته شدند

كابل - ایرنا - منابع محلی در استان فاریاب افغانستان اعلام كردند كه 178 عضو گروه طالبان در عملیات گسترده آزادسازی شهرستان «غورماچ»، از توابع استان «فاریاب» در شمال افغانستان كه با حضور ژنرال «عبدالرشید دوستم»، معاون اول رئیس جمهوری انجام شد، كشته شدند.

به گزارش ایرنا این منابع اعلام كردند كه مركز شهرستان غورماچ صبح امروز (سه شنبه) بدست نیروهای افغان افتاد و ژنرال دوستم پرچم افغانستان را در مقر فرمانداری این شهرستان به اهتزاز درآورد.
ژنرال دوستم شامگاه دوشنبه نیز به رسانه ها گفته بود كه در 100 متری مقر فرمانداری مستقر است و عملیات پاكسازی را از نزدیك نظارت می كند.
روز یكشنبه گذشته برخی رسانه های محلی افغانستان به نقل از فرماندهی پلیس استان فاریاب اعلام كرده بودند كه شهرستان غورماچ را از طالبان پس گرفتند، اما ژنرال دوستم در گفت وگوی تلفنی به رسانه ها گفته بود كه در نزدیكی مقر فرمانداری قرار دارد و مركز غورماچ هنوز در كنترل طالبان قرار دارد.
ذبیح الله مجاهد یكی از سخنگویان گروه طالبان روز گذشته ادعا كرده بود كه اخبار منتشره در باره شكست نیروهای این گروه در غورماچ صحت ندارد و نه تنها شهرستان غورماچ بدست نیروهای این گروه قرار دارد، بلكه آنان به شهر «میمنه» و شهرستان «قیصار» نیز حمله كرده اند.
شهرستان غورماچ هفته گذشته پس از درگیری شدید بدست گروه طالبان سقوط كرد و معاون اول رئیس جمهوری افغانستان برای بازپس گیری آن به فاریاب سفر كرد.
آساق*291*1610**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

سرخط اخبار جهان