18بچه متكدي در استخدام چهار زن غيربومي در مراغه / كشف 35 ميليون ريال از جيب يكي از بچه ها

مراغه - ايرنا - دادستان عمومي و انقلاب مراغه گفت: با رديابي يك شبكه تكدي گري در مراغه چهار زن غيربومي به همراه 18 بچه گدا در يك خانه مسكوني دستگير و مقادير قابل توجهي وجه نقد از آنان كشف شد.

علي دلداري روز دوشنبه پس از دستگيري اعضا اين شبكه تكدي گري در گفت و گو با خبرنگار ايرنا به كشف 35 ميليون ريالي از جيب يكي از بچه گداها اشاره كرد و افزود: اعضاي غير بومي اين شبكه در منزل استيجاري در حاشيه شهر مراغه سكونت داشتند.
به گفته وي اين چهار زن بلافاصله روانه زندان شدند و 9 نفر از كودكان بدسرپرست و بي سرپرست اين شبكه تكدي گري /حائز شرايط/ به بهزيستي اين شهرستان تحويل داده شد.
وي با اشاره به اينكه بقيه دختر بچه ها و پسر بچه ها نيز در 24 ساعت آينده تعيين تكليف مي شوند، افزود: برخي از بچه گداها با كچ گرفتن پاي خود، نسبت به فريب اهالي مراغه در روزهاي اخير اقدام كرده اند.

*** ترحم مردم مراغه مورد سوء استفاده قرار گرفته است
دادستان عمومي و انقلاب مراغه با اشاره به اينكه تاكنون حتي يك گداي بومي در مراغه دستگير نشده است، گفت: ترحم مردم مراغه در سال هاي گذشته به ويژه در ايام خاصي چون ماه محرم، مورد سوء استفاده افراد غيربومي قرار گرفته است.
علي دلداري هدف از انعكاس اين اخبار را فرهنگ سازي در بين مردم عنوان كرد و افزود: مردم مراغه با كمك به گدايان اجازه سوء استفاده از نيت هاي پاكشان را فراهم نكنند.
وي گفت: مردم اين شهر تاريخي و فرهنگي مي توانند ناهنجاري هاي اجتماعي را به دستگاه قضايي اين شهرستان منعكس كنند تا رسيدگي به موضوع در كمتر از 24 ساعت به نقطه اميد مردم براي بهبود وضعيت اجتماعي شهر تبديل شود.
وي يكي از آسيب هاي آزار دهنده و ناهنجاري هاي مبتلا در شهر مراغه را موضوع تكدي گري عنوان كرد و افزود: اين ناهنجاري پيش از اين ساماندهي شده بود و مراغه در مسير شهر بدون گدا قرار داشت اما مشاركت مردم در اين ارتباط ضروري است.
دادستان عمومي و انقلاب مراغه فرهنگ سازي رسانه هاي ارتباط جمعي و افزايش آگاهي مردم را تنها راهكار رسيدن شهر مراغه به عنوان شهر بدون گدا عنوان كرد.
به گزارش ايرنا، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري مراغه نيز اواسط شهريورماه سال جاري از اتمام مراحل آماده سازي مددسراي اميد با هدف نگهداري موقت و غربالگري متكديان اين شهر خبر داده بود.
به گفته جواد محمودي راه اندازي اين مجتمع به عنوان مصوبه كارگروه شوراي مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان با مشاركت دستگاه هاي ذيربط صورت مي گيرد و متكديان به صورت مستمر و در بازه هاي زماني متنوع پس از انتقال به اين مجتمع ساماندهي مي شوند.
شهرستان 250 هزار نفري مرغه در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي قرار دارد.
خبرنگار: عليرضا فولادي ** انتشار دهنده: محمد رستگار
3072/6183