داعش ازاهالی موصل سپر انسانی می سازد/ 130 هزار نفر در عملیات موصل شركت دارند

اربیل - ایرنا - در شرایطی كه آمادگی ها برای حمله بزرگ به گروه تروریستی و تكفیری داعش در موصل به مراحل پایانی خود رسیده برخی منابع از قصد داعش برای استفاده از زنان و كودكان به عنوان سپر انسانی خبر داده و اعلام كردند كه درعملیات موصل 130 هزار رزمنده عراقی مشاركت خواهند كرد.

كامران حسن یكی از فرماندهان نیروهای پیشمرگه در محور كركوك در این خصوص به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: براساس اطلاعات بدست آمده داعش با تجمیع هزاران كودك و زن در مراكز نظامی خود در مركز شهر موصل قصد دارد از ابزار سپر انسانی برای جلوگیری از بمباران مراكزشان بهره بگیرد.
وی افزود: نیروهای داعش طی روزهای اخیر، هزاران زن و كودك را به مراكز نظامی منتقل كرده اند تا هواپیماها از بمباران مواضع نظامی داعش خودداری كنند.
همزمان در چارچوب تحركات نیروها در موصل زهیر جبوری سخنگوی پلیس نینوا به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: در این عملیات 130 هزار نیروی نظامی شامل نیروهای پیشمرگه، ارتش عراق، الحشد العشبی، نیروهای عشایر و گروه های مسلح سنی اهل موصل و پلیس عراق كه در كل عراقی هستند، در این عملیات شركت خواهند كرد.
وی افزود: تنها 2 ماه برای پایان عمر داعش در عراق باقی مانده است و مردم عراق در اقدامی بی سابقه متحد شده اند تا تروریست ها را از سرزمینشان بیرون كنند.
گفته می شود، این عملیات ظرف روزهای آتی (برخی منابع روز سه شنبه را زمان آغاز عملیات اعلام كرده اند)، از 6 محور آغاز خواهد شد.
در همین خصوص روز یكشنبه مسعود بارزانی رئیس اقلیم كردستان عراق با صدور دستوری به نیروهای پیشمرگه هشدار داد كه تحرك این نیروها براساس ملاحظات حزبی در اقلیم كردستان عراق، منجر به برخورد شدید با آنها خواهد شد.
وی همچنین در بیانیه خود خطاب به رسانه ها اعلام كرد هر رسانه ای در راستای منافع تروریست ها اخباری را نشركند امكان پوشش عملیات موصل را نخواهد داشت.
خاورم*4*351*1770* شبد ** 1095 ** انتشار دهنده : رضا رضائی مجد