خريد تضميني كشمش راهكار حمايت از توليد محصولات كشاورزي است

اراك - ايرنا - نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي گفت: خريد تضميني كشمش حمايت اثربخش از بهره بردار و باغدار، بهترين راهكار در پشتيباني از شاغلان اين بخش است است.

به گزارش روز دوشنبه پايگاه اطلاع رساني نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در خانه ملت، علي اكبر كريمي افزود: در اين راستا نامه اي به امضاء هفت نماينده مجلس شوراي اسلامي رسيده كه حمايت هدفمند از بهره برداران باغدار براي خريد تضميني محصول كشمش در آن برجسته سازي شده است.
در اين نامهكه نسخه اي از آن در اختيار ايرنا قرار گرفت آمده است: هرسال باغداران زحمتكش كشور در فصل برداشت محصولات باغي و عرضه كشمش به بازار با توجه به سوء استفاده عوامل واسطه و ساير مسائل حاشيه اي به اجبار حاصل دسترنج خود را به قيمت ناچيز مي فروشند و با فروش آن زندگي سختي را تا سال بعد دارند.
به گزارش ايرنا نامه مي افزايد: امسال براثر بارش فراوان باران ميزان توليد محصول انگور نسبت به سال هاي گذشته افزايش قابل ملاحظه داشته و همين امر موجب افت شديد قيمت خريد كشمش در بازار شده است.
در بخشي از اين نامه آمده است: اگر چنانچه دولت به ياري اين قشر زحمتكش نرسد جمعيت زيادي از مردم و باغداران خسارت زيادي متحمل مي شوند ون لازم است مراتب به رئيس جمهوري، شوراي اقتصاد و وزارت جهاد كشاورزي منعكس شود تا خريد تضميني محصول كشمش در برنامه قرار گيرد.
استان مركزي يكي از قطب هاي كشاورزي به ويژه در توليد انگور و ديگر ميوه ها است.
/6013/6991/ خبرنگار: معصومه ابراهيمي** انتشار دهنده:مژگان حيدري*

سرخط اخبار استان‌ها