فرمانده ارشد كنیا: ریشه كنی الشباب یك اولویت امنیتی است

تهران - ایرنا - ژنرال « سامسون موآتته» فرمانده نیروهای دفاعی كنیا گفت: ریشه كنی گروه تروریستی الشباب اولویت نخست امنیتی این كشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری كپیتال اف ام از نایروبی، موآتته افزود: نیروهای ویژه این كشور مستقر در مناطق راهبردی منطقه بندری « لامو» و استان « ماندرا» واقع در شمال شرق این كشور با شناسایی دقیق مواضع الشباب در آمادگی كامل رزمی قرار دارند.
فرمانده نیروهای دفاعی كنیا در ادامه با اشاره به تهدیدات احتمالی گروه تروریستی الشباب در مناطق مرزی این كشور، بر مقابله همه جانبه با این گروه تروریستی تاكید كرد.
در همین خصوص، «جرج كینوتی» مقام ارشد پلیس كنیا پیشتر بر عزم تمامی واحدهای اطلاعاتی و عملیاتی این نیرو برای ریشه كنی گروه تروریستی الشباب تاكید كرده بود.
گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده كه با دولت سومالی در جنگ است، به صورت مكرر حملاتی را در كنیا نیز به اجرا گذاشته است.
این گروه اعلام كرده كه حملات مذكور تلافی جویانه هستند و تا زمانی كه نظامیان كنیایی به عنوان جزئی از نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا در سومالی حضور دارند، این حملات نیز ادامه خواهد داشت.
از جمله حملات الشباب به كنیا می توان به گروگانگیری در مركز خرید وست گیت در سال 2013 و حمله به دانشگاه گاریسا در سال جاری میلادی اشاره كرد. صدها نفر در حملات الشباب طی دو سال گذشته كشته شده اند.
خاورم**9377** 1144مترجم:حمید اوضح * انتشار دهنده: علیرضا جباری