حذف نام بلوچستان از كتب درسی موضوع تذكر نمایندگان مجلس

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذكرات شفاهی خواهان حل مشكلات حوزه انتخابیه و در تذكرات كتبی خواهان توضیح درباره حذف نام بلوچستان از كتب درسی شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،‌ علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس در جلسه علنی روز یكشنبه مجلس شورای اسلامی درتذكری شفاهی خطاب به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی خواهان حل مشكلات مربوط به این بخش ها در حوزه انتخابیه خود شد.
عبدالله رضیان نماینده مردم قائم شهر در مجلس نیز در تذكر شفاهی خود خواهان پرداخت خسارت به سیل زدگان سال گذشته استان مازندران و همچنین خواستار حل مشكل پسماندها در این استان شد.


**تذكر نمایندگان سیستان برای حذف نام بلوچستان از كتب درسی
اكبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس نیز با قرائت تذكرات كتبی نمایندگان گفت:‌ محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در تذكری به وزیر آموزش و پرورش خواستار ادامه تحصیل فرهنگیان كه امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است شده و گفته است جلوگیری از ادامه تحصیل آنها اصلا پذیرفتنی نیست، لذا دستور لغو بخشنامه مربوطه ضروری است.
وی افزود: علی وقف چی نماینده مردم زنجان نیز در تذكری به وزرای كشور و دادگستری خواستار لزوم پاسخگویی منطقی و عملیاتی به شركت پدیده شاندیز در سطح كشور و تعیین تكلیف وضعیت آنها شد.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت:‌ علی كرد نماینده مردم خاش و جبار كوچك نژاد نماینده مردم رشت در تذكری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح در باره علت حذف عنوان بلوچستان از كتب درسی مدارس و لزوم تذكر جدی به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش در این باره شد.
وی تصریح كرد: همچنین محمود بهمنی نماینده ساوجبلاغ در تذكری كتبی به رئیس جمهوری خواهان لزوم پیشگیری از نشر اكاذیب و افترا توسط مدیران زیر مجموعه معاون اول رئیس جمهوری شد.
رنجبرزاده اظهار داشت:‌ علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان و 7 نفر از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در تذكری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح درباره علت حذف عنوان بلوچستان از كتب درسی در سال تحصیلی 96 – 95 شدند.
وی گفت: عبدالرضا مصری نماینده كرمانشاه به همراه سایر نمایندگان استان كرمانشاه به وزیر جهاد كشاورزی تذكر داد و خواستار تسریع در پرداخت مطالبات كشاورزان استان كرمانشاه بابت خرید تضمینی گندم شد.
عضو هیات رئیسه مجلس خاطر نشان كرد: همچنین اكبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در تذكری به رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی و نیز وزیر امور خارجه خواستار لزوم بیان سیاست تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی ایران در خصوص عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به وزیر اقتصاد آلمان شدند.
وی گفت: محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و 12 نماینده استان اصفهان در تذكری به وزیر نیرو خواهان صدور دستور به شركت آب منطقه چهارمحال بختیاری جهت اجرای مصوبات شورای عالی آب و جلوگیری از پمپاژ آب در بالا دست زاینده رود و بارگذاری های جدید شدند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت:‌ شهاب نادری نماینده مردم پاوه در تذكری به وزیر جهاد كشاورزی خواستار لزوم رعایت حقوق بازرسان و ناظران جهاد كشاورزی و همچنین به وزیر خارجه خواهان توضیح علت عصبانیت وزیر امور خارجه و عدم رعایت شان مجلس شورای اسلامی شد.
وی افزود: مصطفی كواكبیان در تذكری به وزیر كشور خواستار توضیح درباره علت بی توجهی به وضعیت نابسامان ترافیك تهران و بی توجهی به منطقه قدیمی و مذهبی كن شد و در تذكر دیگری به وزیر اقتصاد خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت سهام داران موسسه ثامن الحجج پردیسان و پدیده شد.
سیام**9103** 1446 ** خبرنگار: حمید شهریاری ** انتشار دهنده : حمیدی

سرخط اخبار سیاست