گلايه دوستداران طبيعت از قطع چند اصله درخت در شهركرد

شهركرد- ايرنا- قطع چند اصله درخت در يكي از ميادين اصلي شهر شهركرد مقابل مصلاي امام خميني(ره)با دلخوري و گلايه تعدادي از فعالان محيط زيست و دوستداران طبيعت همراه شد.

به گزارش ايرنا، صبح روز يكشنبه بيست و پنجم مهرماه تعدادي از درختان حوالي مصلاي شهركرد قطع شد تا يكي از پرتردد ترين خيابان هاي شهركرد تعريض شود.
يكي از فعالان محيط زيست چهارمحال وبختياري با بيان اينكه سرانه فضاي سبز در اين استان و به خصوص در شهر شهركرد با سرانه استاندارد جهاني فاصله زياد دارد از قطع درختان به بهانه توسعه فضاي شهري و زير ساختهاي شهري انتقاد كرد.
هومان خاكپور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: قطع درختان و فضاي سبز درختي به منظور توسعه فضاي شهري يك تهديد براي مناطق مختلف است.
وي گفت: هم اينك شهركرد به عنوان مركز استان و يكي از سكونتگاه هاي بزرگ چهارمحال وبختياري در مجاورت يكي از كانون هاي بزرگ گرد و غبار استان قرار گرفته است، كه قطع بي رويه درختان به دليل توسعه فضاي شهري و زير ساختهاي شهري مانند برداشت بي رويه آب از دشت شهركرد يك تهديد زيست محيطي است.
وي اظهار كرد:بايد حفظ فضاي سبز به عنوان اولويت اصلي مردم، مسوولان و دست اندركاران مورد توجه قرار گيرد و انجام هر گونه فعاليتهاي اقتصادي، زيرساختي، زير بناي در مناطق مختلف استان بايد با ملاحظات زيست محيطي باشد.
در اين خصوص مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري شهركرد، با تائيد قطع سه اصله درخت در حاشيه يكي از خيابانهاي پرتردد مركز استان گفت: سه اصله درخت به منظور توسعه زيرساخت هاي خياباني و اجراي طرح گردش به راست قطع شد.
مجيد جلالي افزود: قطع اين درختان به منظور آزادسازي اطراف خيابان با تصويب مجور كميسيون ماده 7و شهرداري انجام شده است.
به گزارش ايرنا ،متوسط سرانه فضاي سبز در كشور 13.5 مترمربع براي هر نفر است و وسعت فضاي سبز شهركرد بيش از سه ميليون و 200 هزار مترمربع است كه 52 پارك و بوستان در اين فضا با امكانات رفاهي براي شهروندان در نظر گرفته شده است.
خبرنگار: سميه پناهنده**انتشار دهنده:محمود رئيسي
7360/2097

سرخط اخبار استان‌ها