اجلاسيه نماز در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي موثر است

گچساران- ايرنا- فرماندار گچساران گفت: اجلاسيه نماز در كاهش و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و بهبود سلامت اخلاقي و اجتماعي نسل جوان موثر است.

به گزارش ايرنا، عبدالرحيم رحيمي روز يكشنبه در نشست هماهنگي برگزاري اجلاسيه استاني نماز در گچساران افزود: برنامه‌هاي متنوع و گسترده اي در دولت تدبير و اميد در زمينه نماز و نقش آن در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در حال شكل گرفتن است.
وي حضور و مشاركت مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان در مقوله نماز را ضروري دانست و گفت: تلاش براي تحقق اهداف و دستورات قرآني و منويات رهبر معظم انقلاب در زمينه نماز و ايجاد حساسيت نسبت به اقامه نماز از اهداف برگزاري اين اجلاسيه است.
رحيمي تصريح كرد: با دايركردن نمازخانه براي اقامتگاه‌ها و اماكن عمومي در سطح شهرستان مي‌توان به اشاعه و گسترش اقامه نماز كمك فراواني كرد.
وي گفت: شناسايي و بهره گيري از ظرفيت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي عمومي و مردمي گچساران در توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز، بررسي و آسيب شانسي در زمينه ترويج و توسعه فرهنگ نماز از ديگر اهداف برگزاري اين اجلاسيه است.
مسئول ستاد اقامه نماز گچساران در اين نشست گفت: شناسايي ظرفيت ها و استفاده از شرايط موجود در شهرستان در زمينه نقش نماز به رشد بهتر گچساران كمك مي‌كند.
سيد فاضل رضايي اظهار داشت: نخستين اجلاسيه استاني نماز با هدف گسترش فرهنگ نماز 12 آبان در سالن آزادي دوگنبدان با حضور محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور برگزار خواهد شد.
وي گفت: تاكنون تلاش‌ها زيادي در زمينه ترويج فرهنگ نماز در مراكز مذهبي انجام شده و برگزاري اين اجلاس به منظور ترويج بيشتر اين فريضه ديني در جامعه است.
رضايي تصريح كرد: بررسي وضعيت نماز و گرايش نسل جوان به نماز و اعتقادات ديني در دستور كار اين اجلاس است.
مدير آموزش و پرورش گچساران گفت: 40 روحاني در سال تحصيلي جديد در اقامه نماز جماعت مدارس اين شهرستان مشاركت دارند.
ظهيرالدين پورالحسيني ابراز كرد: هم اكنون 38 باب از مدارس گچساران نمازخانه دارند.
وي ادامه داد: با وجود اينكه بيشتر مدارس اين شهرستان در نوبت صبح فعاليت دارند ولي نماز يا به‌صورت انفرادي و يا جماعت در اين فضاها با حضور دانش آموزان اقامه مي‌شود.
خبرنگار: مريم صيادي** انتشار دهنده: سيد ولي موسوي نژاد
2082/610