فیفا تغییرات در فدراسیون فوتبال كویت را نپذیرفت/صدور حكم  ادامه محرومیت

تهران - ایرنا - فدراسیون جهانی فوتبال 'فیفا' با تاكیدبر ادامه محرومیت فدراسیون فوتبال ، تیم های ملی و باشگاهی كویت، تغییراتی را كه اخیرا از سوی سازمان ورزش این كشور برای جلب رضایت مسئولان فیفا انجام گرفت ، رد كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، به نقل از نشریه الوطن كویت مسئولان فیفا اعلام كرده اند كه تغییرات اخیر در ساختار هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال كویت به هیچ وجه قابل قبول نبوده و دولت كویت همچنان در ساختار فعالیت فدراسیون فوتبال دخالت می كند، لذا تیم های ملی و باشگاهی این كشور همچنان از شركت در رقابت های برون مرزی محروم خواهند بود.
فیفا تاكید كرده است كه از نظر این سازمان، شیخ طلال الفهد رئیس قانونی فدراسیون فوتبال كویت است، در حالی كه مقامات عالی دولت این كشور اختلافات شدیدی با وی دارند و از وی به عنوان یك عنصر نامطلوب در فوتبال كویت یاد می شود.
شیخ طلال الفهد برادر زاده امیر كویت است.
دولت كویت پس از محرومیت ورزشكارانش از شركت در رقابت های المپیك 2016 ریو با پرچم كشورشان و كسب دو مدال با پرچم كمیته ملی المپیك به دلیل محرومیت، رایزنی های گسترده ای را برای جلب رضایت فیفا و كمیته ملی المپیك آغاز كردند، اما تلاش های آنها به نتیجه نرسید.
در حال حاضر تمامی تیم های ملی و باشگاهی كویت در رشته های مختلف، از حضور در میادین بین المللی محروم هستند و تنها در رقابتهای پارالمپیك ریو به ورزشكاران این كشور اجازه شركت با پرچم كشورشان داده شد.
فیفا ، دولت و كمیته المپیك كویت را به دخالت در ورزش و تعیین تكلیف برای مسئولان این عرصه متهم كرده است.
شبك **خاورم*320 **1917**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش