والدين، پايش رشد كودكان را جدي بگيرند

آستارا - ايرنا - مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا گفت: پايش تكامل رشد كودك در كاهش بيماري و مرگ و مير آنان موثر است و والدين بايد با اقدام به موقع آن، سلامت فرزندان خود را تضمين كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، حسين احمدي روز شنبه در بازديد از بخش اطفال بيمارستان شهيد بهشتي آستارا افزود: برنامه پايش تكامل كودك از بدو تولد تا پايان سال ششم زندگي كودك را دربرمي گيرد و شاخص هاي رشد كودكان زير شش سال در شهرستان آستارا در سطح مطلوب قرار دارد.
وي اظهار كرد: برنامه پايش تكامل كودكان از سال 92 به برنامه هاي سلامت خانواده افزوده شده است و تكامل جسمي كودك را با پرسشنامه هاي مختلف موجود در پرونده خانوار، مورد بررسي قرار مي دهد.
وي بيان كرد: در مراحل پايش براساس پرسشنامه اگر نمره حدنصاب كسب نشود، كودك به پزشك متخصص و در نهايت به مراكزي كه كار درماني، گفتاردرماني و روانشناسي انجام مي دهند، ارجاع داده مي شود.
احمدي توزيع مكمل هاي دارويي، غربالگري، مراقبت از بهداشت دهان و دندان و واكسيناسيون كودكان را در طول سال از خدمات مراكز و خانه هاي بهداشت آستارا اعلام كرد.
او گفت: 10 كودك در بخش اطفال بيمارستان شهيد بهشتي آستارا بستري است و امكانات لازم براي نگهداري از آنها در بيمارستان مهياست.
شبكه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با شش مركز بهداشتي، يك بيمارستان 104 تختخوابي، يك مركز شبانه روزي، 23 خانه بهداشت و حدود 500 نيروي انساني به مردم اين شهرستان خدمات ارائه مي كند.
شهرستان آستارا با 86 هزارنفرجمعيت در غرب استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070