پيرواني: مسئولان ارشد به موضوع حمايت از تيم ملي ورود كنند

تهران- ايرنا- مدير تيم ملي فوتبال ايران از مسئولان ارشد دولت درخواست كرد براي صعود اين تيم به جام جهاني و موفقيت در روسيه از اين تيم حمايت كنند.

افشين پيرواني روز پنجشنبه طي گفت و گويي در مورد روند رو به رشد تيم ملي ايران از بازي با قطر تا ديدار برابر كره جنوبي، اظهار كرد: هر بازي شرايط خاص خود را دارد؛ ديدار برابر قطر اولين بازي تيم ملي ايران در رقابت هاي انتخابي جام جهاني بود و نام جام جهاني به خودي خود سنگيني ايجاد مي كند.
وي افزود: وقتي ليگ شروع مي شود، مربيان و كارشناسان مي گويند در بازي هاي اول نبايد انتظار زيادي داشت؛ كادر فني تيم ملي به خوبي قطر را آناليز كرده بود اما به خاطر اينكه اين تيم مانند تيم ايران بازي هاي دوستانه خود را پشت درهاي بسته برگزار كرده بود، شايد شناخت كامل با تمام جزييات به وجود نيامده بود.
پيرواني افزود: البته قطر با تيم هايي مانند اردن، عراق و يك تيم باشگاهي از اسپانيا بازي كرده بود اما ما نتوانسته بوديم بازي هاي خوبي برگزار كنيم و تنها پيش از ديدار برابر قطر در ايتاليا اردو زده بوديم. ضمن اينكه تيم ايران مانند تيم هاي ژاپن و كره جنوبي در حال تغيير نسل است؛ من پيش از ديدار برابر كره جنوبي در رختكن، از كي روش پرسيدم كه اين تيم بهتر است يا تيم چهار سال قبل كه وي گفت تيم فعلي بهتر است اما بين اين دو تيم يك تفاوت وجود دارد و آن اينكه تيم چهار سال پيش تجربه داشت.
وي ادامه داد: اكنون در تيم ملي ما بازيكناني به صورت فيكس بازي مي كنند كه بعضا چهار، پنج، 6 يا 10 بازي ملي دارند و اين بازيكنان نياز به تجربه خواهند داشت. مطمئنا اگر تيم ملي مي خواهد در جام جهاني تيم خوبي باشد، به بازي نياز دارد.
پيرواني نظم و انضباط را يكي از ويژگي هاي اصلي تيم فعلي عنوان كرد و گفت: من خودم بازيكن، مربي، سرمربي بوده ام و اكنون نيز مدير هستم. در جام جهاني 98 بازي كرده ام و مطمئنا اگر آن تيم كمي نظم داشت، به مرحله بعد مي رفت.
وي افزود: من و كي روش هر روز با هم جلسه داريم؛ وي مي گويد مسائل داخل زمين با من و از شما مي خواهم در بيرون زمين به من كمك كنيد. مطمئنا ما كار سختي در ادامه خواهيم داشت. اين اولين مصاحبه من در اين مدت است و صحبت هاي زيادي دارم اما اولين تقاضاي من اين است كه هيچ كس فكر نكند كار ما تمام شده است.
پيرواني گفت: ما هنوز به حمايت نياز داريم. من هميشه مي گويم هواداران يار ثابت ما هستند. بعد از بازي با كره جنوبي، اشك را مي شد در چشم همه بازيكنان ديد. هم به خاطر پيروزي برابر كره جنوبي و هم به خاطر اتفاقاتي كه روي سكوها رقم خورد و هواداران با لباس هاي سياه و شعارهاي مذهبي از تيم ملي حمايت كردند. آنها صد در صد به ما روحيه دادند. وي ادامه داد: كي روش بعد از بازي از ما خواست تا عكس هايي راكه يك طرف آن پرچم ايران و يك طرف پرچم 'يا ابالفضل' و 'يا حسين' در دستان مردم بود، برايش تهيه كنيم چون يكي از رسانه هاي پرتغالي اين تصاوير زيبا را براي پوشش در اين كشور خواسته است. به نظرم من نقطه قوت اين بازي زماني بود كه همزمان با پخش سرود ايران، اين پرچم ها رو به روي نيمكت باز شد و شرايط روحي بسيار خوبي را در بين بازيكنان به وجود آورد. من از هواداران و تماشاگران مي خواهم كه همچنان از تيم ملي حمايت كنند و بدانند كه يار اصلي ما هستند.
پيرواني با بيان اينكه اين تيم براي بازي هاي آينده سخت كار مي كند، افزود: تعدادي از دوستان انتقاد مي كنند كه چرا من از كي روش حمايت مي كنم، جواب من به آنها اين بود كه من با مربيان بزرگي مانند ايويچ، بلاژويچ، استانكو، بونفرر و برانكو كار كرده ام اما كي روش بسيار خوب كار مي كند و براي موفقيت تيم ملي تلاش مي كند و تنها كمبودهايي كه ما داريم باعث شده يكسري اختلاف سليقه به وجود بيايد.
مدير تيم ملي فوتبال ايران ادامه داد: افتخار دومين صعود پياپي به جام جهاني براي همه ايراني ها است و تقاضا دارم كه همه دست به دست هم بدهيم و از تيم ملي حمايت كنيم.
وي با اشاره به هدفگذاري انجام شده براي ادامه كار گفت: هدفگذاري تيم ملي كسب نتايج خوب است. ان شاءالله تيم ملي با حمايت ها و برنامه ريزي خوب به جام جهاني برود. بايد اين را هم بگويم كه فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش به تنهايي نمي توانند از تيم ملي حمايت كنند.
پيرواني ادامه داد: من شخصا از دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري به عنوان شخصي ورزشي و همينطور دكتر جهانگيري تقاضا دارم شخصا به موضوع حمايت از تيم ملي ورود كنند زيرا اين تيم به حمايت نياز دارد چراكه صعود به جام جهاني و صعود به مرحله بعد نياز به حمايت بيشتري دارد.
وي در خصوص برنامه بعدي تيم ملي فوتبال ايران گفت: پيش از ديدار برابر سوريه يك فيفا دي داريم كه بيشتر تيم ها برنامه هاي خود را از قبل براي اين روز پركرده بودند اما با تلاش هاي زياد توانستيم بازي با تايلند را قطعي كنيم؛ تيم ما جوان است و به بازي نياز دارد و به همين خاطر پنج روز قبل از ديدار برابر سوريه به مصاف تايلند مي رويم و بعد از آن به مالزي سفر خواهيم كرد تا يكي از سخت ترين و مهمترين بازي هاي خود را در اين مرحله انجام دهيم.
مدير تيم ملي با اشاره به نياز تيم ملي به زمين تمرين افزود: سرمربي تيم ملي براي بررسي شرايط تمريني و امكانات تايلند شب گذشته به اين كشور سفر كرد تا تصميم بگيريم كه يك هفته اردويمان را در كجا برگزار كنيم. اكنون دغدغه اصلي ما زمين تمرين است. زمين شماره يك كمپ وضعيت خوبي ندارد و هر تيمي در آن تمرين مي كند، گلايه دارد؛ بازي ايران برابر سوريه 60 كيلومتر دورتر از كوالالامپور است بنابراين با توجه به حساسيت كار بايد تمام شرايط مورد بررسي قرار گيرد.
پيرواني زمان آغاز اردوي بعدي تيم ملي را يازدهم آبان اعلام كرد و گفت: دنبال اين هستيم زمين خوبي را براي شروع اردو پيدا كنيم. من بايد از مسئولان پژوهشگاه نفت تشكر كنم كه در اين مدت كمال همكاري را با ما داشتند. البته يكسري خبرهايي شنيديم كه ممكن است زمين تمرين نفت را با تغيير كاربري به منطقه باستاني و پژوهشگاه تبديل كنند؛ از دكتر زنگنه خواهش مي كنم و مي گويم كه درست است اين زمين ابعاد كوچكي دارد اما اين زمين را از ما نگيرند زيرا مسئولان مجموعه با جان و دل به ما كمك مي كنند.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا زمين دانشگاه تهران نمي تواند براي تيم ملي مفيد باشد، اظهار كرد: همكاران از اين زمين بازديد كرده اند اما امكاناتش خوب نبود با اين حال بار ديگر از اين زمين بازديد مي كنيم تا اگر شرايطش خوب باشد، آنجا را نيز براي استفاده مورد بررسي قرار دهيم.
ورزشي9144 **3783**1834
خبرنگار: امير ميرزاييان ** انتشاردهنده: ناهيد شفيعي