حفظ حرمت امام حسين(ع) در ورزشگاه آزادي نشان دهنده ظرفيت بالاي مذهبي جوانان ايران اسلامي است

شهرري ـ ايرنا ـ استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادي عاشقانه و در نهايت ادب به سوگواري سيدالشهدا(ع) پرداختند گفت: اين عشق و علاقه نشان دهنده ظرفيت بالاي مذهبي و معنوي جوانان ايران اسلامي است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام اكبر حميدزاده سه شنبه شب در مراسم عزاداري سيدالشهدا(ع) در حرم مطهر امام خميني(ره) تاكيد كرد: بايد از ظرفيت هاي عاشورا، تاسوعا و عزاداري محرم و صفر در جهت توسعه ارزشهاي اسلامي در دل و جان عاشقان امام حسين(ع) بخصوص جوانان استفاده كنيم.
وي ادامه داد: مجالس عزاداري بايد تحولي در افراد در جهت اهميت و بها دادن به نماز، حجاب، امانتداري، حفظ حرمت بيت المال و وصاياي امام راحل(ره) ايجاد كند.
حميدزاده با بيان اينكه امام خميني(ره) نهضت خود را با ياد نام امام حسين(ع) آغاز و با الهام گرفتن از شهداي كربلا به پيروزي رساند ادامه داد: امام خميني(ره) نسخه اي از مكتب عاشورا در عصر و زمان خويش به جهانيان عرضه كرد و در جغرافياي ايران اسلامي ياد و نام امام حسين(ع) را در بستر مساجد، تكايا، حسينيه ها و حتي منازل حفظ كرد.
وي با اشاره به حديثي از امام حسين(ع) در مورد اينكه دو گونه امام وجود دارد عنوان كرد: اولين گروه امامي است كه مردم را به سوي خدا مي خواند مانند اهل بيت(ع) و مردم اگر اجابت كنند در هر دو دنيا سعادتمند مي شوند ولي گروه دوم مانند بني اميه و بني عباس مردم را به سوي خود مي خوانند و اگر مردم اجابت كنند در هر دو دنيا ضرر كرده اند.
حميدزاده با اشاره به اينكه امامت ريشه در ذات و فطرت افراد دارد اظهار كرد: جريان امامت نور، روشني، ديانت و وايمان به خدا را به مردم عرضه مي دارد و سكان دار كشتي نجات بشريت همانا اهل بيت(ع) هستند.
وي در ادامه به شخصيت امام حسين(ع) و مكتب عاشورا اشاره كرد و افزود: امام حسين(ع) به عنوان يك انسان كامل در مكتب عاشورا وارد معامله با خداوند شد و توانست با قطره هاي خون خود و ياران اندكش چنان تحولي در دل تاريخ ايجاد كند كه تا امروز پايه هاي تمامي دولت هاي ستمگر را به لرزه در بياورد.
حميدزاده در خصوص گريه به مظلوميت امام حسين(ع) خاطر نشان كرد: امام حسين(ع) به گريه افراد نيازي ندارد ولي شنيدن روضه، ذكر مصيبت و گريه براي اين امام بزگوار دل و جان افراد را شستشو مي دهد و زمينه حق پذيري آنان را فراهم مي كند.
مراسم عزاداري شب عاشوراي حسيني با حضور مردم مومن و خداجو، اعضاي بيت امام راحل(ره) از جمله حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني سه شنبه شب در حرم مطهر امام راحل(ره) برگزار شد.
3218 / 6139 *شبس*1488 **خبرنگار: امير جعفري سرگزه * انتشار دهنده: بهمن بامداد**