30 هزار گردشگر از درياچه گهر دورود بازديد كردند

خرم آباد – ايرنا – رئيس اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري دورود گفت: در فصل گردشگري سال جاري بيش از 30 هزار گردشگر از درياچه گهر دورود بازديد كردند

محمدباقر فهيم نيا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: تعداد گردشگران بازديد كننده از منطقه حفاظت شده اشترانكوه و درياچه گهر نسبت به پارسال 10 درصد افزايش داشته است.
وي اظهار داشت:همزمان با آغاز فصل گردشگري درياچه گهر از خرداد امسال سه شركت خدمات گردشگري محلي جهت ساماندهي امور مربوط به گردشگران شامل احداث كمپينگ موقت اسكان و سفره خانه سنتي،امورات پاركينگ وسائط نقليه،جمع آوري زباله هاي منطقه و ساير خدمات با نظارت اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري دورود مشغول به فعاليت گرديدند.
وي بيان داشت:نظافت محوطه درياچه و اطراف آن با تحويل كيسه زباله به گردشگران و بازديد كنندگان از جمله اقداماتي بود كه امسال به منظور جلوگيري از آلودگي زيست محيطي انجام پذيرفت
فهيم نيا خاطرنشان كرد:تأمين امنيت گردشگران با حضور عوامل نيروي انتظامي و سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و همچنين حضور امدادگران جمعيت هلال احمر و همكاري همه جانبه اداره حفاظت محيط زيست اشترانكوه باعث شد گردشگران از خدمات رساني مطلوب ابراز رضايت كنند.
وي با اشاره به اتفاقي نادر فصل گردشگري امسال در درياچه گهر بيان داشت: جسد يكي از گردشگران غرق شده به نام سيد سعيد نخعي در درياچه گهر پس از 9 سال تقريبا سالم از آب بيرون آمد كه با تأييديه پزشكي قانوني مبني بر اينكه جسد كشف شده متعلق به مرحوم نخعي مي باشد جنازه تحويل خانواده آن مرحوم گرديد.
وي بر لزوم تخصيص اعتبارات ويژه براي درياچه گهر تأكيد كرد و گفت: اميدواريم در سال آينده با رفع نواقص زيرساختهاي گردشگري مسير درياچه از جمله اصلاح مسير گردنه پنبه كار و گردنه خداقوت،ترميم مسير رودخانه و همچنين آموزش فرهنگ نحوه خدمات رساني سالم به گردشگران بتوانيم درياچه گهر را بيش از پيش به همگان معرفي نمائيم.
منطقه حفاظت شده اشترانكوه با وسعتي افزون بر 99 هزار هكتار در قلمرو شهرهاي دورود ، ازنا و اليگودرز واقع شده است.
درياچه گهر يكي از جاذبه هاي گردشگري منطقه حفاظت شده اشترانكوه است كه همه ساله پذيراي خيل عظيم گردشگران داخلي و خارجي است.
/6001/7268
خبرنگار:ميلاد باقري ** انتشار دهنده: هوشنگ بهرهي

سرخط اخبار استان‌ها