رضایی: واقعه عاشورای صنعا نسل كشی یك ملت بزرگ و با تمدن است

تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله هوایی عربستان سعودی به مراسم سوگواری در صنعا پایتخت یمن تصریح كرد: این واقعه، نسل‌كشی یك ملت بزرگ و با تمدن، به‌دست دیوانگان از زنجیر رسته شده است كه همه ملل جهان را باید به چاره‌جویی وادار كند.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی دوشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در عاشورای صنعا، هشتصد تن به خاك و خون كشیده شدند. این واقعه، نسل‌كشی یك ملت بزرگ و با تمدن، به‌دست دیوانگان از زنجیر رسته شده است كه همه ملل جهان را باید به چاره‌جویی وادار كند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در این مقطع حساس است كه نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد و دادگاه كیفری بین‌المللی، باید از خواب غفلت بیدار شده و عینك تبعیض نژادی را از چشم بردارند.
رضایی اظهار داشت: مسئولان ما در ایران نیز باید به‌جای موضع‌گیری صرف، با اقدامات دیپلماتیك در سازمان ملل و شورای امنیت و تماس با كشورها، به سازمان‌دهی بین‌المللی بپردازند.
وی افزود: ملت‌های دنیا باید آماده به زنجیر كشاندن این دیوانه‌های وحشی و گرفتن سلاح‌های بسیار پیشرفته آمریكایی از دست آنان باشند وگرنه در آینده شاهد جنایات بزرگ‌تری خواهند بود.
سیام**3061**1449**تنظیم كننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر كاردان راد