۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۲۶
کد خبر: 82262742
T T
۰ نفر
اولين مركز آموزش و مهارت آموزي پدافند غيرعامل در يزد راه اندازي مي شود

يزد - ايرنا - راه اندازي اولين مركز آموزش و مهارت آموزي پدافند غيرعامل در حوزه CBRNE در استان يزد در نشستي با حضور استاندار يزد، رئيس سازمان پدافند غيرعامل و مسئولان ارشد استان در سازمان پدافند غيرعامل كشور مورد تاكيد قرار گرفت.

به گزارش روز يكشنبه روابط عمومي اداره كل پدافند غيرعامل استان، استاندار يزد با تبيين عوامل موثر در استقلال هر كشور، بر توانمندي استان يزد در مديريت حوادث بخصوص در حوزه هاي پدافند غيرعامل تاكيد كرد.
سيدمحمد ميرمحمدي هماهنگي دستگاه ها در حوزه پدافند غيرعامل و تهيه طرح جامع در اين حوزه را ضروري دانست و گفت: بايد ساختار عملياتي پدافند غيرعامل در استان تعريف شود .
رئيس شوراي پدافند غيرعامل استان با اشاره به ايجاد مركزآموزش بر طراحي بستۀ آموزشي اين طرح، تبيين تعهدات دستگاه ها در ساختار اين مركز آموزشي را خواستار شد.
رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور نيز در اين نشست با تشريح تهديدات مختلف متعارف و نامتعارف در كشور و نياز به آموزش در تمام سطوح به منظور حفظ آمادگي براي مقابله موثر به ويژه در حوزه سلامت، حمايت خود را از راه اندازي اين مركز آموزش در استان يزد اعلام كرد.
حسين اسماعيلي مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد هم با قدرداني از حمايت هاي استاندار و رئيس سازمان پدافند غيرعامل از طرح ايجاد مركز آموزش در استان يزد اظهار اميدواري كرد: با راه اندازي اين مركز گام بزرگي در زمينه آموزش به ويژه آموزش افراد غيرنظامي حوزه CBRNE در سطح كشور برداشته مي شود.
نفيسه ميركتولي رييس اداره پدافند غير عامل وزارت بهداشت و درمان نيز با تشريح سياست هاي اين وزارتخانه و شرايط ژئوپليتيك يزد موافقت خود را مبني بر راه اندازي اين مركز و حمايت در زمينه هاي مختلف اعلام كرد.
«محمدرضا ميرجليلي» رئيس دانشگاه علوم پزشكي آيت الله شهيد صدوقي (ره) يزد نيز با بيان مزيت ها و توانمندي اين دانشگاه در حوزه هاي مختلف بخصوص حوزه پدافند غيرعامل از آمادگي اين دانشگاه براي راه اندازي اين مركز آموزش خبرداد.
مركز آموزش و مهارت آموزي پدافند غيرعامل در حوزهCBRNE براي اولين بار در كشور و در استان يزد در حال راه اندازي است و نقش بسيار مهمي در آموزش و آمادگي در مقابل مخاطرات و تهديدات در حوزه هاي زيستي، بهداشتي، پرتويي ‌و هسته‌اي دارد.
طرح اين مركز توسط مركز اورژانس و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي استان ارائه شده كه با حمايت استاندار يزد، اداره كل پدافند غيرعامل استانداري و سازمان پدافند غيرعامل كشور راه اندازي مي شود.
ايجاد قطب مهارت آموزي حوزه CBRNE در نظام سلامت در سطح ملي، ايجاد رشته كارشناسي ارشد پدافند غيرعامل در نظام سلامت در دانشگاه يزد، حمايت از ارتقاء ظرفيت هاي تشخيصي با توجه به موقعيت ژئوپلتيك استان يزد و تشكيل هسته هيات علمي در حوزه هاي مختلف پدافند غيرعامل در دانشگاه علوم پزشكي يزد به منظور مشاوره و طراحي متون آموزشي با نظارت كميته پدافند غيرعامل از مهمترين مصوبات اين نشست بود.
در اين نشست استاندار يزد، رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور، مديركل پدافند غيرعامل استان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي آيت الله شهيد صدوقي(ره) يزد و نماينده پدافند غيرعامل وزارت بهداشت حضور داشتند.
6014/ دريافت كننده و انتشار: كاظم شاملو