۱۷ مهر ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۱۶
کد خبر: 82261066
۰ نفر
انهدام باند سارقان زورگير در پايتخت

تهران- ايرنا- مركز اطلاع رساني پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري اعضاي باند سارقان زورگير '18 ساله ها' در پايتخت خبر داد كه چندين سابقه دستگيري به اتهام سرقت به عنف در پرونده خود دارند.

به گزارش روز شنبه ايرنا از مركز اطلاع رساني پليس آگاهي تهران بزرگ، شخصي روز يكشنبه 11 مهرماه امسال با مراجعه به كلانتري 128 تهران نو به ماموران اعلام كرد كه در محدوده خيابان ابوريحان توسط چهار سرنشين جوانِ موتورسوار مورد سرقت به شيوه «زورگيري» قرار گرفته است.
بر اساس اين گزارش پرونده مقدماتي با موضوع «زورگيري» تشكيل شد و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه 4 تهران، براي رسيدگي در اختيار پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته در اظهارات خود گفت: ساعت هشت صبح 11 مهرماه در منطقه نيروي هوايي- خيابان ابوريحان در حال پياده روي و مكالمه با تلفن همراه بودم كه ناگهان چهار جوان 20-18 ساله راكب 2 دستگاه موتورسيكلت (طرح هوندا 125) به من نزديك و 2 نفر از آنان با تهديد چاقو يك دستگاه تبلت و يك دستگاه گوشي تلفن همراه مرا با ارزش نزديك به 60 ميليون ريال سرقت كرده و در مسير خيابان دماوند متواري شدند.

*شناسايي اموال مالباخته در مخفيگاه مجرم سابقه دار
همزمان با حضور مالباخته در پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ، كارآگاهان در بررسي پرونده اي ديگر يكي از مجرمان سابقه دار و حرفه اي در زمينه سرقت به عنف بنام كسري.الف (18 ساله) را در مخفيگاهش در بلوار ابوذر دستگير كرده و در همانروز بيش از 10 دستگاه گوشي تلفن همراه مسروقه از جمله تبلت و گوشي تلفن همراه مالباخته، مقاديري وجه نقد و مدارك شناسايي متعلق به افراد غير كشف شد.

*اعتراف به ده ها فقره زورگيري و قاپ زني در تهران
كسري.الف پس از انتقال به پايگاه ششم پليس آگاهي و شناسايي توسط فرد مالباخته، به سرقت اين اموال و همچنين به مشاركت در ده ها فقره سرقت به شيوه «قاپ زني» و «زورگيري» اعتراف و در نهايت 2 همدست خود را نيز بنام هاي اميرحسين.الف و محمد.ص (هر دو 18 ساله) به ماموران پليس آگاهي معرفي كرد.

*دستگيري ديگر اعضاي گروه سارقان زورگير
با شناسايي دو عضو ديگر گروه و شناسايي مخفيگاه متهمان در يك خانه مجردي ، كارآگاهان پايگاه ششم آگاهي به اين محل مراجعه، و متهم را دستگير كرده و در بازرسي از مخفيگاه آنان تعداد ديگري گوشي تلفن همراه مسروقه را كشف كردند.
متهمان ضمن اعتراف به مشاركت در سرقت هاي به عنف به سركردگي كسري، چهارمين عضو گروه بنام «علي اكبر» را نيز معرفي كردند كه اين متهم نيز ساعت 22 همان روز دستگير و به اين پايگاه منتقل شد.

*شناسايي ده ها مالباخته در تحقيقات اوليه
متهمان پس از انتقال به پايگاه ششم پليس آگاهي، به ده ها فقره زورگيري و سرقت طلا و جواهرات از زنان، گوشي تلفن همراه، وجوه نقد و ساعت هاي مچي اعتراف و عنوان كردند كه در طول چند ماه گذشته با تشكيل يك گروه چهار نفره اقدام به انجام سرقت هاي خود در مناطق شرق و جنوب شرق تهران به ويژه در محدوده تهرانپارس، تهران نو و نيروي هوايي كرده اند.
با اعتراف صريح متهمان به ده ها فقره سرقت و بررسي سرقت هاي مشابه انجام شده توسط چهار سرنشين جوان دو دستگاه موتورسيكلت طرح هوندا 125 و بهره گيري از اموال و مدارك شناسايي بدست آمده از مخفيگاه متهمان، كارآگاهان موفق به شناسايي بيش از 50 مالباخته در همان مراحل اوليه اين تحقيقات از متهمان شدند.
يكي از مالباختگان پس از حضور در پايگاه ششم پليس آگاهي، در اظهارات خود گفت: در خيابان نيروي هوايي در حال تردد با خودرو شخصي بودم كه ناگهان متوجه شدم چهار جوان، در حال كتك زدن يك جوان ديگر هستند؛ به قصد جدا كردن از ماشين پياده و به سمت آنها رفتم تا مانع از ادامه درگيري شوم.
وي ادامه داد: ناگهان همان چهار نفر با چاقو به سمت من حمله ور شده و با تهديد گوشي تلفن همراه مرا نيز سرقت كردند.
سرهنگ كارآگاه رضا اميدي رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ، گفت: از تمام شكات و مالباختگاني كه اين چهار جوان موتورسوار به شگرد زورگيري و يا با شيوه قاپ زني
(موبايل قاپي و كيف قاپي ) اقدام به سرقت گوشي تلفن همراه، وجه نقد، طلا و جواهرات كرده اند دعوت مي شود براي شناسايي متهمان و يا پيگيري شكايات خود به نشاني پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ در خيابان پيروزي-خيابان نبرد شمالي-ميدان نبرد-انتهاي خيابان شهيد بيدچي مراجعه كنند.
خبرنگار: كامبيز رضايي - انتشار دهنده: عباسعلي نقي يان
تهرام/1699/1109//7244