معاون وزير ورزش از استخدام اعضاي تيم ملي فوتسال خبر داد

تهران - ايرنا - معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزير ورزش و جوانان، گفت: بر اساس آيين نامه قهرمانان، اعضاي تيم ملي فوتسال ايران مي توانند با رعايت شرايط و بدون برگزاري آزمون به صورت پيماني جذب و استخدام شوند.

به گزارش ايرنا از وزارت ورزش و جوانان، «نصراله سجادي» با تقدير از عنوان ارزشمند تيم ملي فوتسال ايران در مسابقات جام جهاني كلمبيا، اظهار داشت: بر اساس بند ج آيين نامه اجرايي جذب و استخدام قهرمانان مصوب دولت در مردادماه سال جاري، مانعي براي استخدام خارج از آزمون اين قهرمانان وجود ندارد.
تيم ملي فوتسال ايران در ديدار رده بندي جام جهاني كلمبيا با شكست پرتغال در ضربات پنالتي براي اولين در تاريخ ورزش ايران به مقام سوم رسيد.
در اين دوره از بازي ها، تيم ملي ايران در مرحله حذفي موفق شده بود تيم فوتسال برزيل قهرمان پنج دوره جهان را شكست دهد.
بر اساس بند ج اين آيين نامه، ورزشكاراني كه در مسابقات جام جهاني در رشته هاي فوتبال، واليبال و بسكتبال موفق به كسب سكو شده‏ اند، مشمول اين قانون خواهند بود و در صورت وجود پست سازماني بلاتصدي، داشتن شرايط احراز مشاغل دستگاه اجرايي و داشتن شرايط عمومي استخدام و تأييد گزينش، اين قهرمانان به استخدام دولت در مي آيند.
اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري، آيين نامه اجرايي جذب و استخدام قهرمانان مشمول قانون سرباز قهرمان را كه به تصويب هيات وزيران رسيده براي اجرا به وزارت ورزش و جوانان و سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ابلاغ كرده است.
ورزشي**3783**1379
خبرنگار: امير ميرزاييان، انتشار دهنده: هادي افتخاري