استاندار ایلام: بانك‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان شتاب كنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام بر توجه جدی بانك‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان تاكید كرد و گفت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان ازدواج در این استان باید شتاب بیشتری بگیرد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید روز شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان كه با موضوع چگونگی وضعیت پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان برگزار شد، اظهار كرد: امسال رقم پرداختی بانك ها در بخش تسهیلات ازدواج نسبت به سال گذشته بیشتر شده ولی تعداد افراد متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج نیز زیاد است.
وی افزود: در نیمه اول سال جاری با توجه به ابلاغ میزان تسهیلات ازدواج به بانك های عامل از طریق مركز، میزان پرداخت ها كمتر است كه می طلبد در نیمه دوم سال با تلاش بانك های عامل این میزان بیشتر و روند پرداخت شتاب و رونق بیشتری بگیرد.
مروارید تاكید كرد: برخی بانك‌ها سرعتی برای پرداخت وام ازدواج به جوانان ندارند كه با توجه به نیازمندی جوانان برای آغاز زندگی مشترك نیاز است كه این بانك‌ها در این اقدام شتاب كنند.
وی با بیان اینكه امروز ازدواج به هنگام و آگاهانه یكی از مهمترین راهكارهای كاهش آسیب‌های اجتماعی است، از بانك‌های استان ایلام خواست تا تسهیلات ازدواج را به ‌موقع و با سرعت مطلوب پرداخت كنند.
مروارید گفت: اداره امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان ایلام مكاتبه ای با مدیران بانك های استان انجام دهد و با تهیه لیستی در خصوص چگونگی وضعیت پرداخت تسهیلات بانك ها به جوانان، خواستار تسریع در ابلاغ اعتبار پرداخت تسهیلات به افراد در صف انتظار شود.
استاندار ایلام همچنین خواستار تغییر در نحوه پرداخت تسهیلات بانك ها بر اساس اولویت زمان بندی و تاریخ ازوداج جوانان شد و یادآور شد: نباید هیچ موضوعی باعث تعویق در پرداخت این وام به زوجین شود.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: سال گذشته 9 هزار و 140 فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان در این استان پرداخت شد كه این كار ارزشمند و بزرگی است.
حسین كلانتری افزود: در سال جاری نیز مصوب شده تعداد 11 هزار و 731 فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت شود كه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته جهش 29 درصدی را نشان می دهد.
وی تاكید كرد: این میزان رشد پرداختی مشروط به این است كه ابلاغیه این میزان سقف وام ازدواج پرداختی تكمیل و در نیمه دوم سال جاری توسط بانك های عامل پرداخت شود.
كلانتری میزان تهسیلات پرداختی در نیمه اول سال جاری را 370 میلیارد ریال اعلام كرد و یادآور شد: هشت هزار و 44 نفر از افراد متقاضی در نوبت دریافت تسهیلاتی به میزان یك هزار و 70 میلیون ریال هستند.
وی در بخش دیگری خواستار ارزیابی عملكرد بانك ها در خصوص وضعیت میزان پرداخت تسهیلات بانك های عامل شد و افزود: باید در این خصوص میزان تسهیلات پرداختی به تفكیك شهرستان ها مشخص شود.
معاون استاندار ایلام گفت: باید ساز و كاری در خصوص میزان رضایتمندی مردم نیز از نحوه پرداخت تسهیلات بانك های عامل تهیه شود.
مدیركل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست گفت: از آنجا كه توجه به نهاد مقدس خانواده در راس امور و تاكیدهای دینی، اخلاقی و مدنی ما قرار دارد لذا توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی جوانان از دغدغه‌های بزرگ و اساسی دستگاه ‍‌های مربوطه است.
بهروز حیدرزاده تاكید كرد: در این خصوص پرداختن به چگونگی روند اعطای تسهیلات بانكی كه بتواند تا حدودی كمك هزینه تامین مخارج و شكل گیری مقدمات اولیه زندگی جوانان باشد از حساسیت‌های ویژه وزارت ورزش و جوانان است.
وی با تاكید بر توجه جدی بانك ها در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان یادآور شد: بانك ها در پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان شرایط را را آسان بگیرند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی**انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3032/9002

سرخط اخبار استان‌ها