700 هزار كارت ملي هوشمند در استان كرمان صادر مي شود

كرمان - ايرنا - مديركل ثبت احوال استان كرمان گفت: تا پايان امسال 700 هزار كارت ملي هوشمند در اين استان صادر مي شود.

به گزارش ايرنا حسين زين الصالحين عصر سه شنبه در حاشيه افتتاح سه دفتر ثبت احوال در بخش هاي فردوس، نوق و كشكوئيه شهرستان رفسنجان در جمع خبرنگاران افزود: بيش از سه ميليون و 200 هزار نفر جمعيت استان كرمان است كه پيش بيني مي شود تا سه سال آينده براي تمامي افراد كارت ملي هوشمند صادر شود.
وي با اشاره به وجود 30 دفتر ثبت احوال در شهرستان هاي استان كرمان اظهار كرد: در حال حاضر 400 نيروي جوان در 200 ايستگاه كاري در تمامي شهرستان هاي استان كرمان براي ارائه خدمات ثبت احوال، صدور كارت ملي هوشمند و شناسنامه مكانيزه مشغول فعاليت هستند.
وي گفت: 200 ايستگاه كاري در 50 دفاتر پيشخوان (هر دفتر پيشخوان سه ايستگاه) و 50 ايستگاه كاري نيز در اداره پست راه اندازي شده و از بخش خصوصي در برون سپاري خدمات ثبت احوال كمك گرفته ايم تا بتوانيم خدمات صدور كارت ملي هوشمند و شناسنامه مكانيزه را به مردم ارائه دهيم.
مديركل ثبت احوال استان كرمان افزود: تاكنون 500 هزار شناسنامه مكانيزه در اختيار مردم استان قرار گرفته است.
وي اظهار كرد: از اجراي طرح صدور كارت ملي هوشمند تاكنون براي بيش از 700 هزار نفر كارت صادر شده است.
زين الصالحين گفت: سال گذشته ثبت احوال استان كرمان رتبه اول را در حوزه برنامه هاي اجرايي و عملكرد در كشور كسب كرده و اين تلاش توسط منابع و سرمايه انساني صورت گرفته است.
وي بيان كرد: در راستاي الكترونيكي كردن آرشيو اسناد استان در مجموع چهار ميليون و 500 هزار فقره سند در حوزه ثبت احوال آرشيو الكترونيكي شده و هر كرماني در خارج استان مي تواند خدمات ثبت احوال را دريافت كند.
مديركل ثبت احوال استان كرمان گفت: در حال حاضر 30 دفتر ثبت احوال در استان كرمان داريم.
خبرنگار: مريم رضايي ** انتشار دهنده: رسول محمدحسني
7433/3028

سرخط اخبار استان‌ها