با هدف رونق ساخت و ساز ، پرداخت تسهيلات وديعه مسكن در همدان آغاز شد

همدان- ايرنا- رئيس اداره عمران و بهسازي شهري اداره كل راه و شهرسازي استان همدان گفت: با هدف رونق در صنعت ساخت و ساز ، پرداخت تسهيلات وديعه مسكن به مبلع 150 ميليون ريال در همدان آغاز شد.

'محمد رضا قرائي' روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين وام ها به منظور حمايت از فرآيند نوسازي مسكن متقاضيان نيازمند تسهيلات مالي، در محدوده و محله هاي هدف بازآفريني شهري پرداخت مي شود.
وي ادامه داد: اين طرح در راستاي تحقق اهداف و سياست هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي بويژه رونق بخش مسكن و ساماندهي حاشيه نشيني و بهسازي بافتهاي فرسوده اجرا مي شود.
وي يادآور شد: بر اين اساس متقاضياني كه قصد نوسازي مسكن در محدوده هاي بافت فرسوده و سكونتگاه هاي غير رسمي دارند و نيز حاشيه نشين ها در صورت داشتن پروانه ساختماني مي توانند براي تسهيلات وديعه مسكن به اداره عمران و بهسازي شهري اداره كل راه و شهرسازي استان همدان مراجعه نمايند.
قرائي خاطرنشان كرد: تسهيلات وديعه مسكن با نرخ سود 4 تا 7 درصد به متقاضيان ارائه مي شود.
وي با بيان اينكه براي نوسازي واحد هاي فرسوده نيز تسهيلات مسكن تا مبلغ 300 ميليون ريال به متقاضيان پرداخت مي شود افزود: براي نوسازي واحدهاي فرسوده شهري همدان سه هزار فقره تسهيلات در نظر گرفته شده است.
گفتني است تاكنون دو هزار و 589 هكتار بافت فرسوده و سكونتگاه غيررسمي در همدان شناسايي شده است كه از اين تعداد يك هزار و 927 هكتار مربوط به بافت فرسوده و مابقي مربوط به سكونتگاه‌هاي غيررسمي است.
در حال حاضر نزديك به يازده و نيم درصد از جمعيت يازده شهر داراي بافت فرسوده استان همدان در بافت‌هاي فرسوده سكونت دارند.
7523/6993
خبرنگار: مرضيه بختياري** انتشار دهنده: اكبر بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها