۱۳ مهر ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۲۳
کد خبر: 82255387
۰ نفر
مشخصات گوشي Pixel phone  قبل از رونمايي، افشا شد

تهران - ايرنا - يك روز قبل از رونمايي رسمي گوشي Pixel phone محصول شركت گوگل، تصاويري از اين گوشي در اينترنت و شبكه هاي اجتماعي منتشر شد.

به گزارش گروه اخبار علمي ايرنا از گاردين، قرار است اين گوشي امروز (چهارم اكتبر) رونمايي شود و تصاوير منتشر شده از گوشي Pixel در تاريخ سوم اكتبر (روز گذشته)، دو نمونه از اين گوشي را با اندازه هاي متفاوت نشان مي دهند كه به پورت سريع USB-C مجهز هستند، از يك رابط جديد بهره مي برند، امكان برقراري تماس هاي ويديويي را فراهم مي كنند و ابزار ديجيتالي Google Assistant را در اختيار كاربر مي گذارند.
قرار است هردو نمونه گوشي با 32 گيگابايت يا 128 گيگابايت حافظه دروني، 4 گيگابايت RAM، پردازنده 821 محصول Qualcomm، نمايشگر AMOLED، اسكنر اثر انگشت در پشت گوشي، دوربين جلويي با وضوح تصوير 8 گيگابايت و دوربين اصلي با وضوح تصوير 12 گيگاپيكسل و قابليت تثبيت ديجيتالي تصوير، عرضه شوند.
توليد گوشي هوشمند Pixel phone توسط گوگل، نقطه عطفي براي اين شركت محسوب مي شود و آن را در جريان رقابت آشكار با شركت اپل و گوشي iPhone، پيش مي اندازد. شركت هاي اپل و گوگل در مقايسه با ساير توليد كنندگان، داراي اين مزيت تجاري هستند كه هردو توانايي توليد نرم افزار و سخت افزار مورد نياز گوشي هاي هوشمند را دارند.
بسياري از توليدكنندگان بزرگ جهان از جمله سامسونگ، از سيستم عامل اندرويد استفاده مي كنند، اما توانايي توسعه پوياي سيستم عامل را ندارند و صرفا به تغيير اين سيستم عامل هاي موجود اكتفا مي كنند.
گوگل پيش از اين براي عرضه گوشي هاي هوشمند خود از نام تجاري Nexus استفاده مي كرد كه با توليد كنندگاني همچون Huawei، LG و HTC همكاري دارند. اما اكنون از نام تجاري Pixel به طور اختصاصي بهره مي برد و در دو تبلت Chromebook Pixel و Pixel C از آن استفاده كرده است.
علمي (6) ** 9259**1440
مترجم: سپيده علي كاشاني** انتشاردهنده: معصومه گلشن

سرخط اخبار علم و آموزش