يگان ويژه زنان ارتش صهيونيستي تحركات رهبران حماس را رصد مي كند

بيروت - ايرنا – روزنامه صهيونيستي « يديعوت آحرونوت» فاش كرد كه يك يگان ويژه زنان در ارتش صهيونيستي با استفاده ازپهپادهاي جاسوسي كه از راه دور كنترل مي شوند،هرگونه تحرك رهبران جنبش مقاومت اسلامي (حماس) در نوار غزه را رصد مي كند.

به گزارش ايرنا، اين روزنامه صهيونيستي افزود: نظاميان زن اين يگان ويژه از طريق سيستمي كه تصاوير را از پهپادهاي جاسوسي دريافت مي كند، تمامي تحركات رهبران ارشد حماس را رصد مي كند.
اين يگان ويژه با عناويني مانند « يگان غزه » و يا « اسكاي رايدر» شناخته مي شود از يك سال پيش مامور رصد اوضاع ميداني نوار غزه و نظارت بر هرگونه تحرك رهبران حماس شده است.
اسكاي رايدر در حقيقت نام يك هواپيماهاي بدون سرنشين صهيونيستي است كه برخي از آنها ساخته كشور آمريكا هستند.
طول اين هواپيماها به دو و نيم متر مي رسد و از هر نقطه اي مي توان آنها را به پرواز درآورد و تا ارتفاع 500 الي 600 متري زمين قادر به پرواز خواهند بود و تصاويري با كيفيت HD تهيه و ارسال مي كنند.
يديعوت احرونوت نوشت: در سايه آرامش نسبي حاكم بر نوار غزه از زمان جنگ 51 روزه در تابستان سال 2014، فرماندهان منطقه جنوبي ارتش، شاباك و سازمان اطلاعات نظامي اسرائيل به طور شبانه روزي در حال آماده سازي خود براي نبردي ديگر با حماس هستند.
اين روزنامه صهيونيستي افزود كه اولويت كنوني ارتش اسرائيل، فعاليت يگان ويژه زنان براي جمع آوري اطلاعات حساس و مهم و افزايش بانك اهداف خود از غزه است تا بتواند در جنگ هاي آتي جلوي هرگونه نفوذ مبارزان مقاومت فلسطين به سرزمين هاي اشغالي فلسطين را بگيرد.
يكي از افسران يگان ويژه غزه در ارتش رژيم صهيونيستي ادعا كرد كه ماموريت اين يگان جمع اوري اطلاعات دقيق و حساس است كه سازمان اطلاعات صهيونيستي نيز از طريق جاسوسان خود اين اطلاعات را دنبال و بررسي مي كنند.
وي تاكيد كرد كه پهپادها ساعت ها به پرواز مي آيند و خود را به سواحل غزه مي سانند و از هر نقطه اي از غزه تصويربرداري مي كنند و برخي ماموريت هاي از قبل تعيين شده نيز دارند كه اقدام به اجراي آن مي كنند.
اين افسر صهيونيست گفت كه در سال جاري ميلادي دو پهپاد وابسته به يگان ويژه غزه به دليل نقص فني سرنگون شده اند.
اين در حالي است كه جنبش حماس اعلام كرده اين دو هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين رژيم صهيونيستي را در مرزهاي نوارغزه منهدم كرده است.
اين افسر صهيونيست افزود: از طريق اين پهپادها مي توان حتي نشست هاي رهبران حماس را تحت نظر داشت و تلاش زيادي شده تا بتوان اين پهپادها را براي پرواز به مدت طولاني تر و تصويربرداري دقيق تر ارتقا داد.
خاورم * 1324** انتشار دهنده: فردين پازوكي