سردار اشتری: تهدیدات نرم در كشورهای پیرامونی و داخل كشور پیچیدگی های خاص خود را دارد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس كشور گفت: درحوزه تهدیدات نرم در كشورهای پیرامونی و همچنین درداخل و خارج با پیچیدگی هایی مواجه هستیم كه باید آمادگی دفاع و مقابله با آن ها را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگارانتظامی ایرنا، سردارحسین اشتری شامگاه دوشنبه درچهارمین محفل انس پیشكسوتان جهاد و شهادت ناجا با بیان اینكه افرادی معتقد هستند نداشتن نیروهای مسلح باعث پیشرفت كشوراست، آنان را گمراه دانست وافزود:چرا كه هرچه داریم به بركت نیروهای مسلح است.
وی با بیان اینكه اگر امروز كشور تهدید نمی شود به دلیل بنیه دفاعی و روحیه عاشورایی است، اظهاركرد: با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید این آمادگی را در خودمان تقویت كرده تا از ارزشها و دستاوردهای این نظام اسلامی پاسداری كنیم.
وی با بیان اینكه نیروی انتظامی هر روز درمصاف با كسانی است كه امنیت را مورد هدف قرار داده اند،‌ ادامه داد: این درحالیست كه در كشور 8 هزار و 800 كیلومتر مرز خاكی و آبی داریم كه از این میزان 8 هزار و 500 كیلومتر را نیروی انتظامی پاسداری می كند.
به گفته وی، از مابقی مرزها نیز با كمك ارتش و سپاه در شهر و روستا ها پاسداری می شود.
فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری ازسخنانش افزود: درموضوعات امنیتی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و فضای مجازی نیز فعالیت داریم اما باید آمادگی خود را با كمك فرماندهان و كاركنان بیش از گذشته افزایش دهیم تا بتوانیم از این طریق زحمات یادگاران دفاع مقدس را ارج بگذاریم.
سرداراشتری با بیان اینكه دفاع مقدس افتخارنظام اسلامی و این برای ما نعمت بزرگی است كه درطول مدت جنگ متوجه این نعمت بزرگ نشده ایم ادامه داد: چون ظاهر جنگ ویرانی اقتصاد و كشته شدن و مجروح شدن جوانان بوده اما امروز متوجه می شویم كه برای ما نعمت بود و نظام اسلامی را بیمه كرد.
به گفته وی، ما درابتدای جنگ تحمیلی آمادگی نداشتیم زیرا جنگ برما تحمیل شد اما مردم با ایستادگی و اطاعت از رهنمودهای ولی فقیه دردفاع مقدس حضور داشته و پیروز شدند.
اشتری افزود: هرگونه پیشرفتی در كشور را مدیون دفاع مقدس خانواده شهدا ایثارگران و جانبازان هستیم و هر بحرانی را با روحیه جهادی خنثی كرده ایم.
وی گفت: قدرت و بنیه دفاعی ما به واسطه ای همان روحیه جهادی مردم ایران اسلامی به دست آمده است.
وی افزود: هر توطئه ای كه مردم با آن روبرو شده اند با روحیه جهادی خنثی كردند همانگونه كه در فتنه 88 در طول هشت ماه با پیچیدگی هایی مواجه بودیم كه پیچیده تر از دفاع مقدس بوده است.
اشتری گفت: امروز ناجا به دلیل روحیه جهادی انقلابی و ولایت مداری توانسته در تمام عرصه ها به خوبی بدرخشد اگر تاریخ نیروی انتظامی را مرور كنیم خواهیم دید در دفاع مقدس درهر دوره ای نیروی انتظامی به خوبی درخشیده و اقدامات این نیرو هر سال شكوفاتر شده است.
فرمانده نیروی انتظامی با یادآوری دوران نهضت انقلاب و پیروزی آن خطاب به پیشكسوتان حوزه ی جهاد و شهادت ناجا گفت: شما وظیفه ی انتقال تجربیات خود به نسل جوان را به صورت حضوری و مكتوب دارید.
اجتمام**3061**1724*خبرنگار: معصومه نیكنام - انتشاردهنده: حسین فتح الهی

سرخط اخبار جامعه