۵ مهر ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۲۲
کد خبر: 82244498
۰ نفر
طرح های برتر بتنی در كنفرانس ملی بتن معرفی می شود

تهران- ایرنا- هشتمین كنفرانس ملی بتن ایران و چهاردهمین همایش روز بتن پانزدهم و شانزدهم مهرماه با معرفی طرح های بتنی برتر سال 95 برگزار می شود.

رییس انجمن بتن ایران امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگاران از برگزاری چهاردهمین همایش روز بتن با موضوع «رویه های بتنی» (اقتصاد و توسعه پایدار) و در روزهای پانزدهم و شانزدهم مهرماه خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این كنفرانس ارتقای دانش فنی بتن در ایران است.
«محسن تدین» اعلام كرد از طرح هایی مانند سد بتنی وزنی هیروی، طرح توسعه حرم امیرالمومنین (ع) در نجف اشرف، آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله و ساخت واریانت پل تله زنگ در این همایش تجلیل می شود.
وی درباره برگزاری 6 میزگرد تخصصی در این همایش و كنفرانس افزود: مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی در هشتمین كنفرانس ملی بتن ایران میزگردهای «طراحی و اجرای رویه های بتنی غلتكی» و «طرح تولید اجرا و كنترل مخلوط رویه های بتنی» را ارایه می كند.
به گفته وی، در چهاردهمین همایش روز بتن چهار میزگرد تخصصی «پوشش سخت كننده سطحی كف رویه های بتنی»، «عملكرد روان كننده های پلی كربوكسیلاتی رویه های بتنی»، «فناوری جدید آب بندی بتن» و «بررسی تطبیق الزامات استاندارد ملی ایران با استانداردهای بین المللی كفپوش های بتنی» از سوی متخصصان ایرانی برگزار می شود.
به گفته وی، تاكنون 230 مقاله علمی به دبیرخانه این كنفرانس ارسال شده كه 114 مقاله به تایید داوران رسیده است و 44 مقاله به صورت شفاهی و 70 مقاله به صورت چاپی ارایه می شود.
نوسازی باند 29 فرودگاه مهرآباد، اجرای قطعه یك آزادراه تهران- شمال، آزادراه تهران- شیراز، ورودی همت به آزادگان، بزرگراه قائمشهر- ساری، گمرك شهریار، گمرك سهلان، گمرك تبریز، پاركینگ میثاق شهرداری مشهد و پارك فناوری پردیس برخی از طرح های در دست اقدام با استفاده از رویه های بتنی است.
به گزارش ایرنا، وزارت راه و شهرسازی با توجه به آلایندگی كمتر بتن نسبت به فولاد در صنعت ساختمان، تولید بتن های سازگار با محیط زیست را در دستور كار دارد.
ایران در سال 2013 رتبه چهارم تولید سیمان را به خود اختصاص داد. سهم ایران از تولید جهانی سیمان در این سال به میزان 1.8 درصد اعلام شد.
اقتصام**1108**1961** خبرنگار: ایرج منصوری** انتشاردهنده: مریم مسعود