۵ مهر ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۰۷
کد خبر: 82243858
۰ نفر
ثبت 4200 اقامت گردشگران خارجی در چهارمحال وبختیاری

شهركرد - ایرنا - معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از ثبت 4 هزار و 200 نفر شب اقامت گردشگران خارجی در استان در 6 ماه نخست امسال خبر داد.

حیدر صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 60 درصد از گردشگران خارجی ورودی به استان از كشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه و 40 درصد از سایر كشورها هستند.
وی ادامه داد: در این مدت بیشترین بازدید گردشگران خارجی از قطب گردشگری كوهرنگ و جاذبه های عشایری استان بوده است.
صادقی با بیان این كه ارزآوری هر گردشگر خارجی در استان 300 دلار برآورد شده است، تصریح كرد: این هزینه شامل خدمات هتل، پذیرایی، راهنمای گردشگران و دیدار از مناطق دیدنی استان است.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری همچنین از ثبت هفت میلیون سفر داخلی به استان در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این تعداد سفر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25 تا 30 درصد افزایش داشته است.
صادقی افزود: محور گردشگری زاینده رود میزبان بیشترین تعداد گردشگران داخلی بوده است.
وی، ماندگاری گردشگر در استان را بسیار پایین اعلام كرد و گفت: بیش از 90 درصد از گردشگرانی كه به استان وارد می شوند همان روز از استان خارج می شوند و اقامتی بیش از 2 روز در استان ندارند.
صادقی خاطرنشان كرد: انتظار است تا با همكاری دستگاه ها و نهادهای مختلف و ایجاد زیرساخت های مناسب بتوان میزان ماندگاری گردشگران را در استان افزایش داد.
چهارمحال و بختیاری دارای 250جاذبه گردشگری طبیعی و تاریخی است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده ** انتشاره دهنده: جهانبخش صفری دهكردی
7363/6021