۴ مهر ۱۳۹۵،‏ ۸:۱۷
کد خبر: 82242191
۰ نفر
گیلان میزبان نزدیك به 23 میلیون گردشگر تابستانی

رشت - ایرنا - مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: 22 میلیون و 878 هزار و 824 گردشگر در سه ماه تابستان امسال، میهمان مردم این استان بودند.

رضا علیزاده روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر بر حسب نفر شب اقامت محاسبه شده و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 11 و 51 صدم درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینكه طی سال های اخیر گیلان جایگاه مناسبی در حوزه جذب گردشگر به خود اختصاص داده، این مهم را مرهون حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و نیز حمایت های نهادهای دولتی این استان دانست.
علیزاده ادامه داد: صنعت گردشگری امروزه در ردیف صنایع پردرآمد، پاك و كم‌هزینه دنیا قرار دارد و توانسته اشتغال پایداری را در جای جای جهان ایجاد كند از این رو، مكان های دارای توانمندی جذب گردشگر چون استان گیلان نیازمند اهتمام ویژه مسئولان است.
وی افزود: توسعه گردشگری استان، رفع موانع سرمایه گذاری چرخه های اقتصاد، تولید و اشتغال را به دنبال دارد و استان را به سمت خودكفایی سوق خواهد داد.
علیزاده بر نقش حمایت های بانكی در رشد سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی تاكید كرد و گفت: حمایت از بخش خصوصی در واقع تلاشی برای فراهم آوردن زیرساخت های گردشگری و توسعه این صنعت رو به رشد است.
وی با بیان اینكه برخی از پروژه های گردشگری استان با موانع بانكی روبه رو هستند، خواستار رفع مشكلات موجود تا رسیدن به بالندگی اقتصادی در آنها شد.
87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یك هزار و 43 خانه مسافر، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.
در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان، 6 هزار و 32 نفر شاغل هستند كه از این تعداد چهار هزار و 926 نفر مرد و یك هزار و 106 نفر را بانوان تشكیل می دهند.
خبرنگار: مرضیه ضامن ** انتشاردهنده: امیرحسین كبیری
1881/2007

سرخط اخبار فرهنگ